Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Fogorvosi egyetemen hogy...

Fogorvosi egyetemen hogy néznek ki a nyári gyakorlatok?

Figyelt kérdés
Egyetemi klinikán szokták csinálni, vagy más rendelőben? Fizetni kell érte? Milyen munkát kapnak ilyenkor a hallgatók? Illetve első év után itt is ápolástan van, mint áok-on, vagy visszahozták az asszisztensi gyakorlatot?

2022. júl. 6. 11:43
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk (PTE) a következőképpen zajlott:

Ha tetszett, maradhattál klinikán is, de mehettél bármilyen külsős rendelőbe, csak pecsételje le, hogy az elvárt penzumot teljesítetted.

Gyakorlat első év végén annyi volt, hogy egy rendelőben álltunk egyik lábunkról a másikra, hiszen szakmai tárgyunk még nem volt, nemhogy csinálni nem tudtunk semmit, de a látottakból sem nagyon fogtunk fel sokat, mi el is lógtuk végül, mert éppenséggel vakarózni bárhol tudtunk.

Harmad év végén foghúzós gyakorlat volt, érzéstelenítés elsajátításával, minimum 30 fogat kellett kihúzni. Én sajnos nem jártam jól, mert anyósomhoz mentem gyakorlatra, akinek sem kedve, sem türelme nem volt átpasszolni még a valóban egyszerű eseteket sem, így én úgy kezdtem a 4. évet, hogy 3 fogat húztam a 30 helyett, más meg 50-et. Persze ennek manapság semmi jelentősége nincs, gyönyörűen húzok fogat, de akkor ez nagyon bántott és stresszelt, úgyhogy olyan helyre menj gyakorlatra, ahol ezt tényleg biztosítják, nem csak bólogatnak.

4. év végén mindent kellett csinálni, ami a csövön kifért, de itt is ugyanaz a gond, mint az előbb: ha az orvosnak nincs kedve, nem fogja átadni a munkát, érdemes biztosra menni, például azzal, ha a klinikán maradsz.

2022. júl. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!