Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Corvinuson az átalakítás...

A Corvinuson az átalakítás óta mennyire érezhető a Fideszes befolyás?

Figyelt kérdés

Úgy olvastam, hogy régen még 2010 környékén ez az egyetem volt az európai liberális gazdaság képviselője a hazánkban.

Na de azóta külön alapítványú támogatásúvá vált, hogy "na akkor most ez már az államtól teljesen függetlenül fog működni" címszóval, amikor valójában pont így került az egész a kormány kezébe csak nem nyílvánosan... Aztán most az utóbbi évben egy újabb átalakításon ment keresztül a Corvinus, ami sokak szerint szintén a kormány érdekeit szolgálja.

Aki oda jár, vagy több, hitelesebb információval rendelkezik az tudna nekem mesélni ezeknek a változásoknak a politikai vonatkozásairól?

Illetve így az átalakítások után egy kormánykritikus, liberális embernek nem érdemes oda járnia?



2022. júl. 7. 02:01
 1/3 anonim ***** válasza:
27%

Szia! Nem igazán érződik, az viszont érződik hogy nagyobb lett a verseny az ösztöndíjért, így jobban tanulnak a diákok. Összesegeben már ezért megerte az alapítványi modellre való átállás. De sok más előnye is van.


Kormánykritikusként is jöhetsz persze.

Én előtte BME-re jártam, de én utáltam azokat a tanárokat akik politizálták. Főleg akik a libsi-balos politikát nyomták, és ők voltak nagyon nagy többségben. Corvinuson is szerintem amúgy többen vannak ellenzekiek mint kormánypártiak.

2022. júl. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
88%

Minden egyetemen politizálni fognak jobb, bal, liberális és konzervatívtól van szó.


Nekem már középiskolában tolták, hogy Gyurcsány ilyen volt meg a közoktatási és a szakképzést is hitelre kellene tanulni. Nincs menekvés ettől.

2022. júl. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Jah persze, hát el is felejtettem... Meg van kötve a kezetek, nem írhatjátok meg, hogy valójában mi zajlik az egyetemen a kommunikációs törvény miatt: "Az Egyetem hírnevét és gazdasági érdekeit, stratégiáját és működését érintő kérdésekben, valamint az Egyetemet érintő szakpolitikával, finanszírozással kapcsolatban kizárólag az elnök, a rektor és a kancellár a Kommunikáció támogatásával jogosult nyilatkozni. "

Szóval igazából beállítják kívülről, hogy fuu hát ez a legerősebb gazdaságtudományi egyetem az országban, aztán ki tudja mi történik belülről... :/

2022. júl. 15. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!