Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemi kollégiumban van...

Egyetemi kollégiumban van lehetőség egyszemélyes szobát kapni?

Figyelt kérdés
Főleg ELTE - BTK kolléiguma érdekelne. Meg úgy általánosságban mik a tapasztalatok ezzel? Albérletre egyelőre nem lesz pénz, de nem szeretnék vad idegenekkel, akár több fővel is osztozkodni egy szobán. Persze jöhetnek a "ne legyél antiszociális, meg kell a társaság" stb megmondó emberek, de nem fogok senkinek magyarázkodni. Egy egyszemélyes kis szoba tökéletes lenne, akár feláért is, gondolom még így is olcsóbb lenne, mint egy pesti albérlet..
2022. júl. 8. 11:51
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

A kollégiumi pontok egy része jön csak a távolságból, a másik a szociális helyzet.


Ha van sok kiskorú gyerek a családban, esetleg még nyugdíjas és alacsony az egy főre eső jövedelem, és erre még rájön a nagy távolság is, nos akkor talán van esélyed bekerülni egy 3-4 ágyas szobába...


Ez van. Kevés a kollégiumi férőhely, és sok a jelentkező. Lakásbérlés meg drága.


Magánkollégium is létezik, szakkollégium is. Magánkoliban találhatsz egy ágyas szobát, de az meg nem lesz olcsó.

2022. júl. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

magánkoleszben esetleg...


[link]

2022. júl. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Én a pannonon kaptam és az árából is tudtunk alkudni.
2022. júl. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetem saját kollégiumában nincs reális esélyed egyedül bérelni egy szobát. Egyágyas szoba eleve nincsen, s a kollégiumi helyekre túljelentkezés van, így sokan, akik szeretnének, egyáltalán nem kapnak kollégiumi férőhelyet, s kénytelenek jóval drágábban albérletet keresni. Ennek fényében nem várhatod, hogy egyedül megkapj egy teljes szobát. Azt ajánlom, erről a kérésedről eleve tegyél le, ha nem akarod kiröhögtetni magad. Esetedben az albérlet az egyetlen megoldás.
2022. júl. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Elnézést, nem akarok bunkó lenni, de az egyetem nem kötelező.


Vagyis itt nincs az, hogy meg kell oldaniuk neked. Ha 400+ km-re laksz és így sem kapsz kolit, akkor magadnak kell megoldanod.


Felnőtt ember vagy, ha nem tudod megoldani a lakhatást, senkit nem érdekel, hogy nem fogsz járni egyetemre. Persze első évben nem tudsz passzíváltatni, de mint írtam, az egyetemnek egyáltalán nem szív ügye, hogy neked hol álomra hajtanod a fejed, vagy hogy bejárj az órákra.


Nem akarok nyers lenni, de ne érjen majd hidegzuhanyként ez a "szemlélet". Nem gimi, tényleg nem fogja senki a kezed, neked kell utánamenni mindennek, neked kell figyelni a határidőkre, neked kell majd döntened. Tehát az, hogy megoldod, hogy hol lakj a legkevesebb.


A koli meg nem kívánságműsor, habár jobb helyeken jelentkezéskor van, hogy kérdezik milyen szobatársakat (nyugisabb, halkabb) szeretnél és akkor elvileg megpróbálják így csoportosítani az embereket.


A koliban azért kell osztozni a szobákon, mert hó végén is kevesebbet fizetsz jóval, minth egy lakást bérelnél.

2022. júl. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!