Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a polgári jog I.tananyaga...

Ambrózy kérdése:

Mi a polgári jog I.tananyaga a Ptk-n belül?

Figyelt kérdés
Most leszek másodéves jogon a Szte-n és sok olyan véleményt hallottam, hogy mennyire nehéz lesz a polgári jog. Tudtok tippeket adni a tanulásához?

2022. júl. 11. 09:31
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan nem Szte, de nálunk a polgári jog I. az általános tanok, személyi jog, dologi jog volt. (Tehát I. könyv, II. könyv, V. könyv). A polgári jog nehézségénél sok múlik a magyarázó tanáron és a számonkérésen: lehet úgy is előadni, hogy biztos ne értse senki és úgy is, hogy azonnal lessen az embernek (persze ez bármilyen egyetem bármilyen tárgyánál igaz) és a vizsgán is lehet lényeget kérdezni és apró-cseprő részletszabályokat (mint egy Pp-n, ami maga a pokol). Összességében a polgári I. nagyon sok mindennek az alapja, aki ingatlanjoghoz, családjoghoz, kötelmi joghoz mind hasznos lesz. Ne ijedj meg, ha nem érted meg elsőre, utána annyit fogod forgatni, hogy fixen megjegyzed.


Tanuláshoz: nekem az előadás és Ptk. memorizálás vált be, mert nem volt tankönyvünk.

2022. júl. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%
Nem az Szte-n végeztem, így a követelményhez nem sokat tudok hozzátenni, de ne félj a polgári jogtól, szerintem az egyik legéletszerűbb tárgy. Amikor tanulod, próbáld végiggondolni, megtörtént szitukhoz kötni, logikusan, életszerűen nézni és máris sokkal könnyebb lesz (ez egyébként a többi tárgynál is működik, de talán a pj áll az átlagemberhez a legközelebb). Hajrá!
2022. júl. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!