Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Geográfusi diploma ér valamit...

Geográfusi diploma ér valamit a magyar piacon?

Figyelt kérdés
Megújuló energiákra terveznék specializálódni,de egyenlőre még csak jövő évben leszek 12.-és,úgyhogy csak tájékozódok.

2022. júl. 11. 20:24
 1/8 anonim ***** válasza:
98%
Nem sokat. Akkor már inkább javaslom, hogy menj energetikai mérnöknek.
2022. júl. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%

Nem. Én munkát még nem kaptam vele.


egy területfejlesztő geográfus

2022. júl. 11. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Éhen fogsz vele halni kb. Földtusományisoknak is nagyon szar a helyzet, de a geográfusoknak még rosszabb. Elhagytam a szakot, amikor jobban beleláttam. Inkább találj ki egy B tervet és csinálj belőle A-t :)
2022. júl. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Magyar piacon Orbán haverja-szak ér egyedül valamit.
2022. júl. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem annak idején a földrajztanárom végzett ilyesmit, és ő sem kapott munkát, ezután képződött át földrajztanárnak. Ha mindenáron ilyesmi érdekel, én azt javasolom, hogy eleve külföldön tanuld ki. Annak idején nekem azt mondta itt gyakorin valaki, hogy külföldön nagyon más a geológiai oktatás, és innen nagyon nehezen tudnak megmaradni odakint az emberek a szakmában. Szóval szerintem vagy felejtsd el, vagy a külföldet gondold át. Én is amúgy földrajzos beállítottságú lettem volna, de ahogy itt előttem is, annak idején a saját kérdésemnél és utánaérdeklődésemnél is mindenhol azt láttam, hogy munkát is nehéz kapni, keresni is nehezen lehet jól.
2022. júl. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Geográfia nem geológia.
2022. júl. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hatos, igazad van, azt elfelejtettem említeni, hogy a kommentem általánosan vonatkozott mindenféle földrajztudományra. Több területnek is utánaérdeklődtem, és mindenhol azt mondták nekem, amit a kommentemben (5.) leírtam.
2022. júl. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Molnál földtudósként, ha nem vagy egy tök, el lehet helyezkedni.
2022. júl. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!