Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Konzulensemet nem tudom/tudtam...

Konzulensemet nem tudom/tudtam elérni több hónapja, de voltak kérdéseim, meg néha versenyeredményről számoltam be, vagy csak témaötleteket írtam, ez kb 9 e-mail az elmúlt 4 hónapban, feljelenthet zaklatásért, és ha feljelent, előtte szólni fog?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy rossz vagyok, meg keressek mást, de pánikoltam mi lesz, nem tudom, hogy direkt feljelenthet-e azért, hogy egy évig börtönben üljek, kicsit félek, de gondolom illene szólnia. Az utolsóban tisztelettel kértem, hogy írja meg, hogy keressek-e mást.

#egyetem #e-mail #zaklatás #Furakonzulens
2022. júl. 13. 16:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

"#Furakonzulens"


Inkább: #Furahallgató...


Honnan veszed egyáltalán, hogy zaklatásnak veheti? Hogy jut eszedbe a börtön?

Kicsit az agyadra ment a tanulás...

2022. júl. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
Remélem ez valami vicc, de ha komoly a kérdés, vagy ha valaki a jövőben olvassa ezt: nem szabad megvárni, hogy hónapokra eltűnjön a témavezető, hiszen neki a munkája része hogy konzultál a témavezetettjeivel. Nyugodtan lehet keresni az egyetemi e-mailjén, ez nyilvánvalóan nem zaklatás, vagy ha arra nem reagál akkor a tanszéken utána lehet kérdezni hogy mi van vele.
2022. júl. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi van? Írta neked, hogy zaklatásért feljelent vagy ezt honnan szeded? Én a helyedben ezzel a problémával pszichológushoz fordulnék, mert láthatóan téged valami nagyon feszélyez. Miért számoltál be neki a versenyeredményeidről? Kérte? Ezt sem értem, ez egyetemen nem szokás. Valami a fejedben nagyon szét van csúszva. Tudni kéne mérlegelni miért írok neki, miért nem. Egyszerűen vagy elege lett (olyanokat is megírtál, ami nem rá tartozik), vagy elfoglalt. Témaötletek? Nem akkor választunk konzulenst, ha van konkrét témánk?
2022. júl. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

Hát ne haragudj, de itt tényleg nagy problémák vannak...


Egyrészt miért gondolod, hogy zaklatásnak minősülne a témavezető többszöri keresése? Oké, ha óránként írnál neki, az tényleg az lehetne, de nem erről van szó.


Hogy lehet, hogy hónapok óta nem tudod elérni? Próbáltad személyesen vagy telefonon? Érdeklődtél a tanszéki titkárságon? Nem normális, ha nem válaszol mondjuk egy héten belül, de ennek sok oka lehet. Lehet technikai (mondjuk a tanszéki levelezőszerver a te címedet valamiért spamként visszautasítja), lehet tartósan beteg, meg hát nyilván az is előfordulhat, hogy egyszerűen tesz rád és a munkájára (talán ez a legritkább).


Próbáld meg megkeresni személyesen vagy telefonon őt, ha az meg nem megy, akkor a tanszéket!

2022. júl. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%

Nagyon paranoiás lehetsz, ha ilyeneket beképzelsz. Oké, én is az vagyok, de nem ennyire.

Te kerestél valamit többször is, akinek a munkáját kellett volna végeznie, de nem tette. Ezek után te tehetnél panaszt rá, ha volna erre lehetőség, nem pedig fordítva.

Ha az exednek írtál volna két nap alatt 50 emailt, meg hívtad volna tízszer telefonon, na az zaklatás. Azért fejlenthet, de a te esetedben ilyentől felni nincs okod.

2022. júl. 17. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Ha az exednek írtál volna két nap alatt 50 emailt, meg hívtad volna tízszer telefonon, na az zaklatás."

Az emileket lehet a kéretlenek közé irányítani, a telefonszámot meg letiltani. Aki ilyeneket nem tud megtenni (mert nem ért annyira a telefonhoz, számítógéphez), azt zaklatják, miközben aki meg tudja tenni, az ugyanazt a tevékenységet gyakorlatilag észre se veszi?

2022. júl. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tök mindegy, hogy mit lehet megtenni, meg mit nem. A törvény erre kimondja már a zaklatást, és ez a lényeg. Nekem volt ismerősöm akit ilyen miatt jelentettek fel, nem volt belőle komoly ügy, de nyilván felvették a jegyzőkönyvet, és kb ennyi.
2022. júl. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát az, hogy felveszik a jegyzőkönyvet, még nem jelenti azt, hogy valóban zaklatás... max. annyit, hogy ilyenkor felmerül a gyanúja a zaklatásnak.
2022. júl. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!