Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Esti tagozaton miért levelezős...

Esti tagozaton miért levelezős diákot kaptam?

Figyelt kérdés
Már szeptember óta ebben a suliban tanulok, január környékén sikerült diákigazolványt szereznem, a saját lustaságom miatt. Eddig nem néztem meg különösebben, nem is volt rá szükségem. Kb 2 hete vásároltam magamnak diák bkk bérletet, és legnagyobb meglepetésemre a mai napon megbüntettek, mivel levelező van írva a diákomra. Később utánanéztem, levelezős diákkal valóban nem lehet bérletet vásárolni. Mindegy, benyeltem, kifizettem. Amit nem értek, hogy minden hivatalos sulis papíron az van, hogy esti tagozatra járok, heti 15-20 órányi óránk van. Akik egy évvel előttem kezdték ugyanezt a sulit, azoknak rendesen esti van írva a diákra. Felhívtam ez ügyben a sulit, azt mondták volt már belőle probléma, az egész évfolyamomnak levelező van írva, mivel 2021 szept-től csak ilyen diákot adhatnak ki, hibáztatták az oktatási hivatalt, a minisztériumot, de a lényeg, hogy nem csinálnak újat, nem lesz estis diákom. Erről az egészről én nem találtam semmit az interneten, semmilyen tájékoztatást, merre indulhatok tovább panaszt tenni emiatt, esetlegesen elintézni az ügyet?

2022. júl. 13. 20:50
 1/4 A kérdező kommentje:
(*2 éves felnőttképzésről van szó)
2022. júl. 13. 20:51
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz csinálni semmit sajnos. :/ pont az oktatási "reformmal" jött be ez a dolog, ahogy átalakították az OKJ rendszert. Én például részben emiatt mentem nappalira inkább.
2022. júl. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ó, marha jó reform :)))) akkor lehet a kövi képzésem nappali lesz inkább.
2022. júl. 13. 22:27
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy levelező esetén, a képzőintézmény és a hallgató lakhelye közötti utazáshoz igénybe vehető utazási kedvezmény levelezősöknek is. De másra nem.

Nálunk egyetemen így volt még két éve.


Tehát inkább kérdezz utána a bkk-nál,mert olyan nincs hogy egy diákigazolvány semmire sem jó. (Akkor minek adják? Dísznek?)

2022. júl. 14. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!