Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » NKE egyetemre szetetnék...

NKE egyetemre szetetnék jelentkezni. Viszont egyáltalán nem tudom, hogy mennyi pontom van. Külföldi szlovák érettségim van. Valaki segítene?

Figyelt kérdés

Itt ugyebár nincs matek érettségi, se töri érettségi.

Itt:

Angol

Szlovák

Magyar

Szak

Ebből a 4 tantárgyból lett meg az érettségi.

Úgy hallottam, hogy a szlovák érettségi az jóval többet ér mint a magyarországi. Itt egy középfok felér egy felsővel tudomasom szerint.

Viszont akárhogy is néztem kalkulátorban nem találtam ennek megfelelő számolást.

Aki jártas ebben az légyszives segitsen.



2022. júl. 17. 19:03
 1/8 anonim ***** válasza:
95%

Edulineos kalkulátorral tudod csak kiszámolni, a felvisel nem. Én vajdasági vagyok, így nekem is másabb volt a pontszamítás és szinten nincs töri érettségim, meg nyelv se.

Olyanról nem hallottam, hogy többet érne az ottani, ezt egy magyarba felvételizett szlovakiai vagy felvi ügyfélszolgálat tudja megmondani.

De lehet kell csinalnod magyarban egy emelt érettségit, nekem is kellett.

2022. júl. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
Ismerve a kiváló magyar oktatási rendszert kizártnak tartom, hogy emelt érettséginek számítson bármilyen külföldi érettségi. Itt még a papírról is papírt kell bemutatni.
2022. júl. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%

Magyar állampolgár vagy, van magyar lakcímed? Ha ezek nincsenek meg nem is jelentkezhetsz NKE-re kapásból.

A szlovák érettségi meg egy fillérrel sem ér többet a magyarnál, szóval nem fogják emeltnek beszámítani sehol.

2022. júl. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
6%
#3 magyar lakcím nem kell, nekem sem volt. Meg a külföldi hallgatók tutungából honnan szereznének olyat? Állampolgár sem kell, hogy legyen, csak egyszerűbb úgy.
2022. júl. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kell magyar lakcím és állampolgárság is. Benne van a feltételekben. Ezekkel nincs gondom
2022. júl. 17. 21:07
 6/8 anonim ***** válasza:
96%
A kérdés az NKE-ről szólt, azaz Nemzeti(!) Közszolgálati Egyetem.
2022. júl. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem volt az NKE-n felvidéki szaktársam, szóval valahogy biztosan megoldható.
2022. júl. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Dr Sauron ***** válasza:

Tudni kellene,hogy milyen szakról van is szó pontosan.Általánosságban elmondható,hogy a szlovákiai emelt szintű érettségi Magyarországon csak középfokúnak számít.Ha pl. a felvételi követelmények között szerepel a történelem (emelt),akkor vagy Magyarországon csinálod meg ezt az érettségit (kormányhivatalban kell jelentkezni és fizetni is kell érte) vagy csinálsz egy szlovákiai emelt szintű érettségit és jelentkezel ilyen nem tudom,hogy hívják pontosan,de ilyen kiegészítő érettségire.Ez ingyenes és a magyarországi érettségi írásbeli részét kell teljesíteni min.40 százalékra és ezzel a te szlovákiai emelt történelem érettségid egyenértékű lesz a magyaréval.Fontos persze,hogy csak arra az egy felvételi időszakra,a többire nem.Tehát magyar emelt szintű érettségit nem fogsz kapni,csak ha külön arra jelentkezel.

Ha katonának akarsz menni,akkor oda kettős állampolgárt nem vesznek fel.

2022. aug. 7. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!