Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A kutatásmódszertan matekos...

A kutatásmódszertan matekos tantárgy?

Figyelt kérdés

2022. júl. 18. 23:38
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Hát nekem nem oktatták, csak anyagokat láttam belőle. Arról szólt, amire a nevéből is lehet következtetni, hogy hogyan kutatunk forrásokat, mi a hiteles és mi a nem hiteles forrás, hogyan jelöljük, lábjegyzeteljük, hol érdemes utánanézni, kvázi olyan, mint egy bővített szakdolgozat-felkészítő...Szóval semmilyen matekos oldalát nem láttam. Ettől függetlenül nem biztos, hogy nincs, de szerintem elenyésző lehet.
2022. júl. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Elvileg van benne ilyen, hogy kvalitatív adatelemzés, kvantitatív adatelemzés, de nem tudom, hogy pontosan mit takarnak ezek
2022. júl. 19. 00:03
 3/7 anonim ***** válasza:
95%
Statisztikát jelent. Az nem matek, de nyilván, van köze számokhoz. A matekingen ilyen anyagok is vannak, nézd meg az ingyenes videókat, sínre tesznek, hogy kb. mi ez.
2022. júl. 19. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer felvettem egy ilyen nevű tárgyat, és yen filozófiás kamu duma volt az egész.
2022. júl. 19. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A kutatásmódszertan tárgy (ahogy a neve is sugallja) arról szól, hogy milyen módon, módszertannal lehet a kutatásokat végezni. Ez kitérhet akár arra is, hogy később mondjuk egy doktori fokozatszerzés során ennek mi az útja-módja-menete, de jellemzően csak a szakdolgozatod megírásához segít.

Az, hogy mennyire matekos, tőled, helyesebben a szakodtól függ. Teljesen más módszertani elvárások vannak egy mérnöki és egy bölcsész területén írt szakdolgozattal szemben.

2022. júl. 19. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Közgazdász mesterszakról van szó
2022. júl. 19. 12:56
 7/7 A kérdező kommentje:
Végül kiderült, matekos tárgy. Adatbányászat, adatredukció, adatelemzés, nagyjából erről szól
2022. nov. 5. 05:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!