Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A mintatantervben szereplő...

A mintatantervben szereplő választható tárgyak közül fel lehet venni többet is egyszerre?

Figyelt kérdés

Vannak az alábbiak:


Pszichológia, szociológia, politológia, gazdaságtörténet (mindegyik 3 kredit)


Felvehetek akár ebből 3-mat is, ha szeretném mindet tanulni?



2022. júl. 22. 11:37
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja azt elfelejtettem, hogy az előző tanulmányaim miatt beszámításba fog kerülni az első félévben 2, a másodikban 4 tárgy, és ezek helyére gondoltam, hogy akkor ezeket venném fel, illetve azt, ami még tetszik
2022. júl. 22. 11:40
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen felveheted, sőt még a képzés összes kreditén felül, de maximum 10%-áig ingyenesen elvégezhetsz szabadon választható tárgyakat. (Alapképzés esetén ez 198 kredit, osztatlan mesterképzés esetén 330 kredit)
2022. júl. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De jó, ezt nem tudtam! Köszi! :)
2022. júl. 22. 11:47
 4/8 A kérdező kommentje:

#2 még annyi kérdésem lenne, hogy akkor:


amiket beszámítok, azok a végső 180 kreditbe nem számítanak, mert ugye eleve nem számolja őket, úgy jelzi majd, mintha kevesebbet vettem volna fel, de, ha most a helyükre felveszem a többit, ami tetszik, akkor azokon felül értendő a 10%, igaz?

2022. júl. 22. 11:49
 5/8 A kérdező kommentje:
vagy, akkor pontosítok, csak az ösztöndíj indexbe nem számít be, a súlyozott átlagba figyelembe veszi, hogy már azokat megszereztem?
2022. júl. 22. 11:52
 6/8 anonim ***** válasza:
Az összes kreditbe beleszámítják az elismert tantárgyakat, csak az állami ösztöndíj megtartásának feltételei (36 kredit két aktív félév után és egy bizonyos átlag elérése) miatt külön kezelik őket. Ahogy írtad az ösztöndíj szempontjából nem vehető figyelembe, ahogyan a súlyozott átlag kiszámításakor sem.
2022. júl. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Tehát számolgass, én nem ajánlom, hogy a 198 kreditet túlteljesítsd, mivel a kredittúllépés komoly összeg kifizetésével járhat.
2022. júl. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a segítséget! Át fogom gondolni, hogyan lenne ez jó, hogy azért ne legyen ráfizetéses a dolog.
2022. júl. 22. 12:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!