Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek miért szünteti...

Szerintetek miért szünteti meg a kormány a nyelvvizsga kötelezettséget a felsőoktatásban résztvevőknek?

Figyelt kérdés

2022. júl. 28. 22:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem szünteti meg, az egyetem dönti el, hogy előírja-e. A felvételhez eleve csak az egyetem adhat pluszpontokat, úgyhogy komoly helyre felvételi vagy egyéb teljesítmény nélkül be sem fognak jutni nem odavalók.
2022. júl. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Így fogalmazott a miniszter: „A képzés során kell az egyetemeknek biztosítania a megfelelő nyelvi kompetenciákat”. Illetve úgy mondta, hogy kivezetik a nyelvvizsga kötelezettséget.
2022. júl. 28. 22:36
 3/7 A kérdező kommentje:
Illetve az emelt szintű érettségi esetében dönthetnek az iskolák, hogy kell-e.
2022. júl. 28. 22:40
 4/7 A kérdező kommentje:
Mármint, hogy kell-e emelt szintű érettségi.
2022. júl. 28. 22:42
 5/7 A kérdező kommentje:
Egyébként sokan bejutnak olyan egyetemre, ahová nem valóak, ki is buknak. Szóval ennyit a rendszerről.
2022. júl. 28. 22:44
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az érettséginek kell nagyon jónak lenni, mert 300 pontot ér, ebben pedig lesz nyelv is. Az egyetem pedig egyes szakoknál már a bemenetelnél előírhat nyelvvizsgát is. Akár felvételi vizsgát is tarthat. Szerintem nem könnyebb, hanem nehezebb lesz a bejutás.
2022. júl. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem:


- Mert egyrészt rájött, hogy hlyeség volt bevezetni.


- Másrészt áthárított mindent az egyetemekre, akik majd saját hatáskörükben döntenek.

2022. júl. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!