Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A fogyatékosságért járó...

A fogyatékosságért járó kedvezményeket az új felsőoktatási törvény eltörölte?

Figyelt kérdés

fogyatékosságért pluszpontok is járnak a felvételin, és max. 4 félévvel megnövelhetik a támogatott félévek számát.

ezeket most eltörölték?

vagy csak a nyelvvizsgát?


2022. júl. 30. 11:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Még nincs törvény, csak ötletelés. Ha majd megjelenik, akkor kiderülnek a pontos részletek, köztük a fogyatékosságért járó kedvezmények is (ezekről eddig sehol nem volt szó).
2022. júl. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Várjuk már meg a törvény módosítását, addig felesleges agyalni. Ami biztos, hogy az egyetemeknek nagyobb beleszólásuk lesz a felvétel menetébe.
2022. júl. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azt nem értem, hogy az egyetemek saját felvételiztetését váltotta le a kétszintű érettségi bevezetése, most miért kell egy „bukott” rendszert újra visszahozni?
2022. júl. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

"most miért kell egy „bukott” rendszert újra visszahozni"


Nem biztos, hogy rossz volt az a rendszer. Attól, hogy az aktuális politikai hatalom megváltoztatta még nem jelenti a régi rendszer rossz voltát.

2022. júl. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

3. Nem szűnik meg a kétszintű érettségi, csak az egyetemek döntik el, hogy milyen szinten kérik a felvételi tárgyakat. pl. Orvosin kizártnak

tartok 2 középszintű érettségit.

2022. júl. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
jó lenne ha a fogyatékossági kedvezmények nem vesznének el, ez a felsőoktatási esélyegyenlőségi törvény részét képezi!
2022. júl. 30. 16:19
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
6. A törvényt bármikor felülírhatják. Nem értek egyet a fogyatékosok túlzott felpontozásával.
2022. júl. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

7

túlzott? csak 1 ponttal jár több érte, mint a középfokúért. ha fogyatékos lennél, tudnád miről beszélek, annyi ponton nehéz az élet, h. senkitől ne sajnáld a pluszpontokat, mert nektek, egészségeseknek annyival több jut az életből.


tipikus irigy mentalitás, h. még egy fogyatékostól is sajnálod!

2022. júl. 30. 17:21
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

#8: Én sem értek egyet a fogyatékosságért járó pluszpontokkal, és nem az irígység az oka. Aki fogyatékossággal él, annak járjon óvodától kezdve minden segítség, a környezet adaptálása, szükség esetén egyéni felzárkóztatás, hogy elsajátíthassa ugyanazt a tudást, amit a többiek! Az egyetemi felvételi pedig ezt a tudást méri - ott nem számít, hogy egyébként fogyatékos-e az illető. Persze ez rengeteg pénzbe és energiába kerül, így sokkal egyszerűbb és olcsóbb pluszpontot adni mindenféle mérlegelés nélkül, ami aztán olyan anomáliákhoz vezet, mint hogy műszaki képzésen többletpont jár a diszkalkuliáért...


A pluszpontoknak köszönhetően lehet, hogy egy fogyatékkal élő bejut egy olyan egyetemi képzésre, amihez kevés a tudása, ráadásul az egyetemen ugyanúgy szembesül azokkal a nehézségekkel, amikkel addig. Lehet, hogy nem tud felvenni egy kurzust, mert egyszerűen nem tud időben átérni az előző óráról vagy éppen az adott teremben le sem tud ülni. Esetleg nem tud eljutni mosdóba, mert megközelíthetetlen a számára. Sebaj, ha lemaradt a kurzusról, akkor jár még neki 4 extra félév, sok szenvedéssel úgy talán el tudja végezni...


Jó ez? Nem, nagyon nem. A fogyatékkal élő hallgatót nem extra félévekkel kell támogatni, hanem olyan környezettel és olyan szervezéssel, valamint olyan eszközökkel, amik lehetővé teszik számára azt, hogy az átlagos hallgatóknál nem sokkal több nehézséggel szembesüljenek. Tanítottam erősen hallássérült hallgatót. Járt neki pluszpont meg plusz félév (nem tudom, volt-e ezekre szüksége, de az eredményei alapján nem hiszem), de azt a vezeték nélküli mikrofont, ami közvetlenül a hallókészülékébe továbbította az általam elmondottakat, saját forrásból szerezte be. Pedig azt kéne finanszírozni, hiszen az szolgálja igazán az ő érdekét, nem a plusz félévek!

2022. júl. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

9

de buta vagy! itt nem arról van szó, h. nem tud annyit, én jeles tanulmányi átlaggal fejeztem be a bachelor képzésemet, és diplomát szereztem.

itt arról van szó, h. a fogyatékosság miatt beszűkül az élettered és rengeteg hétköznapi nehézséggel szembesülsz, amiről nektek lövésetek sincs.



ezek alapján akkor a gyerekesek se kapjanak pluszpontot!

2022. júl. 30. 18:31
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!