Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha csak az számítana, hogy...

Ha csak az számítana, hogy milyen a közösség, melyik egyetemet mondanátok a legjobbnak?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy szerintetek melyik magyar egyetemnek van jó közössége, ez alatt azt értem, hogy sok program van és olyan körülmények, amelyek között van rá esély, hogy egy összetartó közösség alakuljon ki. Nem feltétlen a kollégiumra gondolok. Például a BGE egyik karáról azt hallottam, hogy ott nehéz társaságot kialakítani, mivel minden órára más emberek járnak, azaz alig vannak ismerős arcok. Ez mennyire igaz a többi karra, illetve egyetemre?

2022. aug. 4. 18:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom, hogy a művészeti egyetemek közössége eléggé összetartó, ahogyan a művészeti középiskolák is elég jó közösségeket szoktak létrehozni.
2022. aug. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%
6 év egyetem után mondom, hogy a közösség lényegtelen faktor.
2022. aug. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
97%

BME


Nagyon sok hallgatoi kor van, es kb barki alakithat egyet ha akar. Kolikban vannak kocsmak es bulihelyek. Sok hallgatoi hagyomany van ami osszekoti az embereket.

2022. aug. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
84%
Elsősorban azok a szakok jöhetnek szóba, ahol vagy alacsony a hallgatói létszám (tipikusan művészeti képzések ilyenek), vagy azok, ahol nem te rakod össze az órarended, hanem előre beosztanak csoportokba, és az egész egyetemet úgy kell végigcsinálni, hogy lényegében mindig azzal a 10-15 emberrel "mozogsz" együtt. Klasszikusan orvosi, fogorvosi képzés ilyen.
2022. aug. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Hatalmas különbségek vannak egyetem és egyetem között e téren. Van, ahol a közösségi élet abban merül ki, hogy a közeli szórakozóhelyen, ahol a hangos zene miatt normálisan beszélgetni sem lehet, néha összeverődik a társaság 10%-a együtt inni. És vannak olyan helyek is, ahol minden héten van valami értelmes, normális program, amelyek egy részére az oktatók is meg vannak hívva.
2022. aug. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kis szakokon kívül, lásd pl. talán a művészeti (tehát amiken nem többszáz embert vesznek fel évente) van csak olyan közösség, ahol sok emberrel lehet megismerkedni és esetleg közelebbi kapcsolatba kerülni. Nem egyetemtől függ ez, hanem szaktól és a felvettek számától. Hogy hány emberrel tudsz összebarátkozni, az elsősorban tőled függ, hogy mennyire jársz el egyetemi programokra. A legtöbb szakon amúgy szerintem minden órára más emberek járnak, miután elég kötetlen az órarend kialakítása az egyetemen. Nálunk első évben volt csoportbeosztás, ahol kb. 20-30 fő az első évben a legtöbb kötelező órán azonos volt, de ez csak az első évre volt igaz, utána nekem is mindig más emberekkel volt minden órám félévente. Egy ember kivételével mindenki mással csak köszönő viszonyban maradtam az egy éves csoportbeosztásban, míg később fél év alatt, heti 1 óraszámban is sikerült mélyebb kapcsolatot kialakítanom pár emberrel. Szerintem tényleg attól függ, hogy mennyire jársz el programokra, mennyire vagy barátkozós, én például nem voltam, így is sikerült néhány közelebbi barátot szereznem, mert egyetemen mindenféle ember van, és szerintem nem is baj, hogy minden órán félévente más emberek vannak, mert így legalább több embert meg lehet ismerni, ha valakit nem bírok, csak fél évig kell kibírnom vele, nem úgy, mint a középiskolában. Amúgy, ha életképes szakmát akarsz, akkor nem aszerint nézel egyetemet, hogy bemondásra hol a legjobb a közösség, ha persze mindegy a diploma, szak, stb., akkor természetesen megértem a kérdést.
2022. aug. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
94%
én például az Állatorvosit mondanám, nagyon kicsi egyetem, családias. Csak két szak indul, az egyikre meg csak 30 főt vesznek fel, az olyan mint egy osztály. Minden csütörtökön van zárt körű egyetemi buli a helyi klubban, van egy csomó program (Marek-napok, Equus-napok, International Day stb), elég összetartó közösségek alakulnak ki.
2022. aug. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Ahol nem divat a sznobizmus. Komolyan.
2022. aug. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
54%
SZTE
2022. aug. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igazából már tudom, hogy hova szeretnék menni, csak érdekelt, hogy mások mit gondolnak, mik a meglátások.

2022. aug. 5. 14:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!