Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felvehetnek kollégiumba...

Porkardfogútigris kérdése:

Felvehetnek kollégiumba szociális alapon ha a jövedelem nagyon sok?

Figyelt kérdés
Elváltak a szüleim édesapám nem támogat semmilyen formában. Viszont anyukámnak nagyon sok volt a jövedelme tavaly mivel 3 munkát vállált. Beadtam a kollégiumi jelentkezésem és mellé igényeltem a szociális ösztöndíjat, tudom hogy esélyem sincs az ösztöndíjra viszont a kollégiumnál is figyelembe veszik a jövedelmet vagy szociális alapon mivel elváltak a szüleim kaphatok annyi pontot, hogy felvegyenek?

2022. aug. 5. 22:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
Attól függ, hogy mekkorát hazudtál többek között pl. a jövedelmetekkel kapcsolatban.
2022. aug. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Teljes mértékben az igazat írtam, apukám tényleg semmilyen formában nem támogat. A 3 munka is igaz munkáltatói igazolással még bizonyítani is tudnám. Csak a jövedelem igazolást amit a kollégium kért az az egész évi jövedelem igazolást kérte, nem pedig a munkáltatóit.
2022. aug. 5. 23:55
 3/12 anonim ***** válasza:
14%
"Csak a jövedelem igazolást amit a kollégium kért az az egész évi jövedelem igazolást kérte, nem pedig a munkáltatóit."---ez a lényeg, hogy itt mit hazudtál be???
2022. aug. 6. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%

Nem az számít, hogy hány munkával meg hogyan szedte össze, hanem az hogy mennyit keresett. Ha sokat keres anyukád nem vagy rászuruló, mivel van mibőlegvegye a könyved, kifizesse a vonatjegyet stb. Teljesen mindegy, hogy azért napi 8 órát vagy 12-őt dolgozott a lényeg hogy van pénz.


Ha egyedül nevel arra fogsz plusz pontot kapni, illetve az is számít milyen messze laksz az egyetemről, szóval nem teljesen lehetetlen hogy mégis kapj kollégiumot.

2022. aug. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%
Amúgy a legtöbben tenyleg mindent összehazudnak. Simán volt akinek a nav-os jövedelemigazolásán 0 Ft szerepelt, aztán kacsalábon forgó családi házban laknak és Apple volt minden kütyüje...
2022. aug. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%

Egyik fiú évfolyamtársam faterja papíron templom egere, valóságban meg állami megrendelések tömkelege, autópálya építés, polgármester, bolttulajdonos, földbirtokos, stb.

5 olyan lány évfolyamtársam volt, akinek vettek saját lakást, házat a szülei Budapesten, de szociális alapon mind kolis volt, buliidőben a kollégiumban volt, vizsgaidőszakban meg a házában lakott és persze a szociális támogatást is felvették!

20e-et adtak, ha volt min. egy gyereked, tudtam olyan meleg srácról, akinek papíron 5 is volt, közben meg hard core köcsög volt, esténként áthallatszott az aktus a szomszédból.

2022. aug. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
96%
Hú nekem is volt 2 ilyen évfolyamtársam akiknek volt kúrós szobája a koliban. Mindketten pestiek voltak, otthon laktak, a koliszobában csak egy kihúzható ágy, egy óriás tv hangfalakkal, a polcon gyertyák meg 2 borospohár volt. Ennyi volt a teljes berendezés.
2022. aug. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
91%

Rengeteg olyan embert ismerek akik mindenfélét összehazudtak hogy bekerüljenek koliba + még szociális ösztöndíjat is kapjanak. Van olyan ismerősöm aki arról szerzett papírt hogy az apja alkoholista, bántalmazta, holott ez nem igazán, nagyon jól megy a vállalkozásuk. Remélem hogy neked sikerül megkapni.

Én hiába 150km-re lakok az egyetemtől, a szüleim gyári munkások, és csak 1 testvérem van, így nem jár semmi.

2022. aug. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
92%
Már nem azért de meg kellene nézni a szociális pontszámítás módját, amit kötelesek szabadon elérhetővé tenni. Ez alapján ki tudod számolni mennyi pontod van. És ezt összehasonlítod előző éves ponthatárokkal.
2022. aug. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
43%

A kollégiumi felvételi is olyan, mint az egyetemi - nem számít, hogy hány pontod van, csak az, hogy benne legyél az első X-ben.


Egyetemfüggő, hogy miért hány pont jár. Ha édesanyád egyedül nevel, az szinte biztos, hogy ér pontot, mint ahogy az egyetem és a lakóhely távolsága is. Ezen kívül még ezer dolog számíthat. Nézz utána, a BME-n pl. nyilvános a pontrendszer és az előző évek szociális alapú bekerülési határa is, az alapján kaphatsz valamilyen képet, lehet-e esélyed!

2022. aug. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!