Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szembejött ma velem egy olyan...

Szembejött ma velem egy olyan cikk a neten, amiben egy új tantárgyról volt szó. Vélemények?

Figyelt kérdés
A gyerekeket a fenntarthatóságra, a környezetre való odafigyelésre nevelné, tanítaná. Nem tartom rossz ötletnek, de zavar, hogy csak a gyerekeket tanítják erre. Ha az otthoni szokások viszont a felnőttől függnek, és nincs nagyon beleszólása, akkor lényegében mindegy. Talán, ha egyszer egyedül fog élni, akkor tudja alkalmazni a tanultakat, de a társadalomban a döntéshozók a felnőttek. Globális szinten a gyerekeknek csak a jövőbe van beleszólásuk, a jelenben a felnőttek tudnak cselekedni. Más is így gondolja, vagy butaság, amiről beszéltem? Mi a véleményetek?

2022. aug. 6. 10:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az a véleményem, hogy csökkenteni kellene a tanagyagot, nem növelni. A mai gyerekek közül sokan írni-olvasni-alapfokon számolni sem tudnak rendesen, rengeteg a funkcionális analfabéta, pedig napi 8 órákat melegednek a suliban.

A fenntarthatóság meg a környezetvédelem egy gumicsont, nem azért, mert nem lenne fontos, hanem mert igazából senkit nem érdekel, csak dumálni lehessen róla, és elterelje a figyelmet más problémákról.

A nagyszüleinknek nem tanították a fenntarthatóságot, ők még megélték azt. Ezeken az órákon igazából semmi olyan nem hangzik el, ami józan "paraszti" ésszel ne lenne 1 mp-en belül könnyedén kikövetkeztethető.

2022. aug. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Hülyeség. Nem kell erre tantárgy. Ezeket a szempontokat minden tantárgy és az egész iskolai élet során figyelembe kéne venni, nem külön tantárgyként kezelni.
2022. aug. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekek is felnőttek lesznek egyszer, a felnőtteket meg hogyan hívnád be az iskolapadba?

Szerintem felesleges, a környezetvédelemre mindenhol buzdítanak, nem szükséges iskolában tanítani. Kevesebb óra kellene és értelmesek, nem töltelék szarságok.

2022. aug. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy újabb átgondolatlan döntés. Bevezetnek egy olyan tárgyat, amiből majd érettségizni is lehet úgy, hogy a tanárok nincsenek erre kiképezve. Mégis melyik tantárgy helyett lesz bevezetve, mert így további óraszám növelés is lesz. Így sincs elég tanár, akkor a meglévőket kötelezik túlórára?
2022. aug. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, én nem mertem ennyire erős véleménnyel lenni róla, így örülök, hogy ilyen válaszokat kaptam. Szeptembertől kezdem a 11.-et és habár kiment a természettudományi tantárgyak nagyrésze, akkor se értem minek ez a plusz. Kevesebb órám nem lesz ennek ellenére, hiszen faktjaim lesznek, úgyhogy ez nagyon nem hiányzott...
2022. aug. 6. 14:26
 6/8 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, szerintem komoly számonkérés nem lesz belőle.

Igazából én sem értem, hogy miért lett szerves része a tananyagnak. Szerintem iskolai programok keretében lehetne erről szó, illetve a természettudományi tárgyak bármelyikén is lehetne erről évente egyszer beszélni. Érettségi tárgynak viszont azért jó, mert igen könnyű lesz feltehetőleg, aki nem akarja a második nyelvet vagy más tantárgyat bevállalni 5. érettségi tárgynak, annak külön hasznos. Annak idején az etika is ilyen szócséplő bónusztárgy volt, de mivel nem volt az órarend része, csak aki külön felvette, illetve felvehette, nem volt mégsem elérhető mindenki számára, ez viszont egy olyan tárgy lesz így, amit mindenki tanul majd, nem kell különbözeti vizsga az érettségihez, és nem igényel majd komoly extra erőfeszítést sem.

2022. aug. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem elég backi, hogy ott van az ének, a rajz, az etika, a hittan, legyen még egy leterhelő plusz óra, hogy a gyerek tuti ne érjen haza 4 előtt.


Félreértés ne essék. Környezetvédelmis diplomám van, környezetvédelmi területen dolgozom, baromi fontos ez a témakör ilyen korban.

DE! Talán be kellene építeni a környezettan, a biológia óra fejezetei közé ezt a fejezetet, lehetne rendezni minden évben tudatossági hetet minden iskolában, lehetne erdei sulit, vagy környezetvédelmi hetet szervezni minden nyáron stb.


De az, hogy bevezetnek még egy tantárgyat, amiben az a szerencsétlen gyerek otthon lehetne már, vagy épp lehetne helyette még egy nyelvóra, vagy biológia óra, az valami hihetetlen.

2022. aug. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az informatika, rajz nekem kiesik, az etika bejön. Ahogy írtam a természettudományi tantárgyak nagyrésze kiesik, vagyis biológia, földrajz és kémia nekem már nem lesznek. Ezeket persze kétszeresen pótolja a fakt, ráadásul kettő tantárgyból. Ezért is vagyok picit elkeseredve, hogy még egy ilyet is betesznek.
2022. aug. 7. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!