Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az utóbbi időben elkezdett...

Az utóbbi időben elkezdett foglalkoztatni hogy esetleg a jövőben gyógytornász legyek. Esetleg valaki meg tudná osztani tapasztalatait? Milyen faktok és emelt érettségik szükségesek?

Figyelt kérdés

2022. aug. 8. 12:33
 1/7 anonim ***** válasza:
72%

[link]


Ezek az érettségi követelmények hozzá. Ezek közül célszerű faktot is választani. Mivel viszonylag magasak a pontszámok gyógytornászira, így ajánlott 2 emelt szintű érettségit is tenni.

2022. aug. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2022. aug. 8. 22:16
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ melyik egyetem a cél, van szórás a pontok között bőven…

De én egy emelt bioszt mondanék legfontosabb dolognak. Az alapozó évben bioszos tárgyad biztosan lesz, pte-n sejtbiosz, majd ráépül a mikrobiosz. Nálunk akik nem tanultak emelt bioszt sokat kellett, hogy tanuljanak és nem feltétlen értettek mindent, mert nagyon gyorsan haladtunk.

2022. aug. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én annó biosz faktot vettem fel, viszont csak közepeztem végül belőle és angolból csináltam emelt érettségit, de simán megcsinálhatóak így is ezek a tárgyak egyetemen amihez kellene az emelt biosz, csak tényleg tanulni kell
2022. aug. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
4-es, de neked is a fakt miatt ment simán. Nem az érettségi számit, hanem, hogy az emeltes anyaghoz mennyi közöd van/volt…
2022. aug. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
En egeszsegugyi alapismeretekbol vizsgaztam pluszban, azt is elfogadtak. Nagyon elonyos volt, mert az egyetemen sok hasonlo dolgot tanultunk, mint ami az erettsegihez kellett. Eloszor biologiat terveztem en is, de anno az biosz erettsegi kb. 70%-a noveny es allattan volt, ami annyira nem erdekelt.
2022. szept. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyéni vélemény!

Tanultam bioszt, de nem érzem hogy nagyon felkészített volna. Persze, sejtbiológiánál majd jól jön, de ami szerintem a legjobb, az az eü. (alap)ismeretek (nem tudom most milyen néven fut).

Bioszból a mélyebb emberi anatómiáról nem tanulunk, pláne nem latinul. Cserébe tudom hogy hány ízeltlábú faj van, hogy mozognak a giliszták és mi a Bükki nemzeti park címernövénye.

Egy ilyen szakmai érettségi (vagy konkrét eü. képzettség, pl ápoló, gyógymasszőr, ...) viszont ápolástanból, anatból, mozgástanból (nálunk SZTE-n ez olyan tárgy, ahol megtanuljuk a diktálás és a mozgáselemzés alapjait) nagyon sokat könnyít, amik kb a legfontosabbak. Az volt az első gondolatom miután lement az első hét, hogy ha nekem ezt mind nulláról kéne megtanulni és megérteni, felállnék és itthagynám az egészet.

Segít még ha nem vagy $egghülye kémiából és fizikából, de igazából az nem annyira létkérdés.

De ha csak a kötelezőket nézzük; érettségit kb bármit elfogadnak, nekem a magyar-angol eredményemet számolták bele. Ha olyan egyetemre mennél ahol magas a ponthatár (SOTE, meg talán Szombathelyen volt a második legmagasabb), akkor arra feküdj rá hogy kiválasztod azt a két tárgyat ami a legjobban megy, hogy jó 445 pontot összeszedj és biztos legyen.

De első kézből hallott vélemények alapján a SOTE-t nem ajánlom, csak a neve nagy. Én Szegeden imádok lenni, színvonalas, gyakorlatias, emellett nem is egy álmos kisváros, és annak ellenére hogy nehéz, egyenlőre teljesíthetőnek tűnik. De az első pillanattól nagyon fontos a folyamatos tanulás, kiemelten a mozgástan-anatómia-természettudományos alapozó hármasnál.

Ha van még kérdés rendelkezésre állok:)

2022. szept. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!