Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit gondoltok az érettségi/egy...

Mit gondoltok az érettségi/egyetemi felvételi megváltoztatásáról?

Figyelt kérdés
Ugye a 2024-től érvénybe lévő változásákra gondolok.

2022. aug. 11. 22:26
 1/8 anonim ***** válasza:
97%

Nem tudom, pontosan mik a változások, két fő dologról hallottam, az egyik a nyelvvizsga kötelezettség eltörlése, a másik pedig a felvételi vizsga/elbeszélgetés alapszakon is.


A nyelvvizsgával kapcsolatban nem értek egyet, a tudomány nyelve az angol és bár nyelveket tudni nemcsak nyelvvizsgával lehet, sokan fognak bekerülni úgy egy szakra, hogy nem fogják érteni a szakirodalmat...


A felvételi vizsgát pedig maximálisan támogatom. Borzalmas volt, hogy kizárólag a középiskolai teljesítmény határozta meg valakinek az alkalmasságát a legtöbb szak esetében és nem kérdeztek rá a motivációira, érdeklődésére, nem látták őt gondolkodni. Ennek így kell lennie.

2022. aug. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%
Minden egyetem szakokra lebontva dönti el, hogy mit kér a felvételin. Az, hogy 100 ponttal rendelkezik, ez előrevetíti, hogy bizonyos szakokon felvételizni kell és ezt helyeslem.
2022. aug. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
A nyelvvizsgakövetelmény puhítással teljes mértékben egyetértek. Csak támogatni tudom, hogy olyan szakokon ahol a munkában tökéletesen fölösleges a nyelvtudás (mint például nem nyelvszakos pedagógus) ne legyen a diploma feltétele egy ilyen papír. A hétköznapi életben úgyis mindenki magára szedi azt amire szüksége van. Ahol pedig elengedhetetlen a nyelvtudás a munkában, ott úgyis meg fogják követelni ez után is.
2022. aug. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%

"ahol a munkában tökéletesen fölösleges a nyelvtudás (mint például nem nyelvszakos pedagógus)"

Azért ez így túlzás... Egyre több olyan iskolán keresztül lebonyolítandó program létezik, ami külföldi utazással jár, ottani, idegen nyelvű előadásokon, stb. való részvétellel jár, plusz utólagos idegen nyelven megtartandó prezentációval, stb. vagyis amihez igenis kell a nyelvtudás. Ezeket nem tudják csak a nyelvszakos tanárok lebonyolítani, ha a többiek nem vesznek részt bennük.

Ráadásul a tudomány nyelve tényleg az angol, az meg minden középiskolai tanárt érint, nem csak a nyelvszakosokat, ha a tankönyvnél tovább is látni akar - amit középiskolásokat tanítva nem nagyon lehet megúszni...

2022. aug. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"amit középiskolásokat tanítva nem nagyon lehet megúszni"


Már ebben se értek feltétlenül egyet veled, de el tudom fogadni érvként. Azonban nem csak középiskolai tanárokra gondoltam nem nyelvszakos pedagógus alatt, hanem például az óvodapedagógusokra is.

2022. aug. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%
5. Ma óvónő, holnap dajka lenne pl. Angliában, de csak lenne, ha nem tud nyelvet. Ma alapvető a nyelvtudás a mobilitás miatt.
2022. aug. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
47%

"Ma óvónő, holnap dajka lenne pl. Angliában"

Hát az én adófizetői pénzemből ne Angliának képezzünk már ki dadákat! Egy óvónőnek tényleg pont semmi szüksége nyelvtudásra.

2022. aug. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
57%

7. De van! Álláshirdetéseket láttam, ahol óvodába angol nyelv tudással keresnek óvónőt. Sőt kijöttek már egyetemről olyan óvónők, akik a szakot angolul végezték. Szóval kell a nyelvtudás.

A te adófizetői pénzedből épültek a stadionok, kerültek magánkézbe állami vagyonok , inkább az zavarjon.

2022. aug. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!