Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az igaz, hogy az egyetemek...

Az igaz, hogy az egyetemek levelező szakjai valamivel könnyebbek, mint a nappalis szakok?

Figyelt kérdés

2022. aug. 16. 15:50
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Milyen szempontból könnyebbek? Hogy több mellette a szabadidő, az igaz. Én levelezőre jártam, és elég sok vizsgánk volt együtt tartva a nappalisokkal, tehát a követelmények ugyanazok.
2022. aug. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%
Igen, levelezősökkel nálunk sokszor kivételeztek, merthogy dolgoznak. Nincsen sok beadandójuk, prezentációkészítésük, kutatómunkájuk, mint a nappalisoknak. Kevésbé elméleti a képzésük a nappalihoz képest, amivel sok stresszt meg időt megspórolnak, mert pont az elméleti tárgyak nappalin is csak tölteléknek vannak - persze szaktól is függ, de csak a sajátomat ismerem. Ebből a szempontból könnyebb a levelezősöknek, viszont az egyetem végén lévő záróvizsgák követelménye ugyanaz.
2022. aug. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%

Több mellette a szabadidő mert nem kell órára járni vagy sokkal rövidebb az óra, amibe bezsúfolják a tananyagot. Viszont azért a legtöbb helyen ugyanaz a vizsga anyaga pl és csak annyival könnyebb, hogy nincsenek óráról órára számonkérések, mert nincsenek órák sem olyan gyakran.


Nem várhatnak kevesebbet sokkal, mert ugyanazt a diplomát kapja a levelezős is, nincs beleírva.

2022. aug. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

Bár az a szabadidő nem értelmezhető, ha valaki dolgozik.


Aki úgy megy levelezőre, hogy csak tanul, hát, jó neki.

2022. aug. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Mindkettőben volt részem. A levelezőn lehet, hogy nincs beadandó, mert más a munkarend és ritkábban van óra, de ebből következően nincs megajánlott jegy sem. Mindenért vizsgázni kell. Volt olyan, hogy 14-15 vizsgám volt egy vizsgaidőszakban. A követelmény meg ugyanaz. Inkább előadások vannak, szeminárium vagy gyakorlat kevés, mert erre van idő. Sokkal önállóbbak is kell lenni, mert, hogy mit honnan tanulsz meg és gyakorolsz be kb. senkit nem érdekel. A szabadidő nehezen értelmezhető, ahogy írták levelezőre általában azért jár az ember, mert amúgy dolgozik.
2022. aug. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A megajánlott jegyet a szak típusa is válogatja, nálunk nappalin is alig volt 3-4 vizsga összesen, és azt sem osztották ingyen, volt, hogy csak 1 hibapontot lehetett véteni, de mindig minimum négyest el kellett érni. Az önállóság meg nappalin is ugyanúgy érvényes, rossz tanár esetén (ami rettentően gyakori) meg csak időpazarlás minden jelenléti óra. Sokan dolgoznak is még nappalis munkarend mellett, bár kevesebben, mint levelezőn, de azért jellemzően nappalisoknak több, mint a fele dolgozik valamit a maradék idejében. A legfőbb különbség inkább abban van, hogy levelezősöknél többen családosak. A követelmény meg nálunk záróvizsgára természetesen ugyanaz, viszont a rendes vizsgáknál az évek alatt csak nagyon ritkán voltak közös vizsgáink. Miután nem voltak nagyon elméleti tárgyaik, és alapból az elméleti részeket vették ki a fő tantárgyakból is nekik, így másabb volt a tananyag. Ebből a szempontból szerintem mindenképpen könnyebb, mert tényleg csak a fontos dolgokat tanulták, míg nappalin azért ezek sok időt és energiát elvettek, pedig még záróvizsgán sem kellettek, a szakmában meg végképp nem. Hogy kinek hogy van az időbeosztása, mire van ideje, az nagyon egyéni, képességektől is függ.
2022. aug. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igazatok van, félreérthetően fogalmaztam az első válaszomban, elnézést érte. A több szabadidőt úgy értettem, hogy kevesebb időt kell az egyetemen tölteni, több marad másra. Hogy a tanulmányokon kívül kinek milyen egyéb kötelezettsége van az életben, az egyéni, de legtöbbször nem az megy levelezőre, akinek semmi egyéb dolga nincs. Bocsánat, hogy nem voltam egyértelmű.
2022. aug. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
kb egy szint
2022. aug. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!