Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Beleszólhat a suli, ha más...

Beleszólhat a suli, ha más ruhában megyek szalagavatóra?

Figyelt kérdés

Szóval kicsit off kérdés, de a lányok eldöntötték, hogy minden lány nadrágban legyen, illetve kitaláltak egy színkombinációt is..


Na nekem ez egyáltalán nem jön be, nem az én stílusom, és egy az, hogy nem akarok válság idején olyan ruhákat venni amit soha többé nem veszek fel.. kettő, pedig, hogy szerintem ez mindenkinek legyen a saját döntése, nem dedóban vagyunk..



Na most, az nem érdekel, ha a többiek kinéznek emiatt, de a suli beleszólhat vagy megtilthatja, hogy én más ruhában vegyek részt?



2022. aug. 18. 21:20
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Mivel mindenki egyformában megy, ezért igen, beleszólhat. VAGY abban mégy te is, VAGY nem mehetsz.
2022. aug. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy ez osztályszintü.. tehát nem mindenki egyformában megy, csak egy adott osztály dönthet maguk között
2022. aug. 18. 21:42
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
Mármint melyik részén? Magán a szalagtűzésen mindenki szokásos ünneplőben van, ezen nincs mit variálni szerintem, nem fogsz kilógni. Az osztálytánchoz meg tényleg össze szoktak öltözni, sokan osztályszinten ruhát varratnak erre, vagy csak megegyeznek egy stílusban hogy egységes legyen a kép. Arra a 10 percre mindenki félre tudja tenni a saját személyes stílusát. Milyen ruhákat kellene venned ehhez, nincs nadrágod? Milyen színű ruhadarabok kellenek? Legrosszabb esetben kölcsönkérsz valakitől.
2022. aug. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
64%
A "hivatalos" részére úgyis ünneplőben kell menni. Ami az osztálytáncot illeti, ha kölcsön tudsz kérni valakitől megfelelő ruhát, akkor a békesség kedvéért félretenném arra a kis időre a stílusbeli ellenérzéseimet. Abban viszont 100%-ig igazad van, hogy pazarlás lenne pénzt kiadni olyan ruhára, amit később nem hordanál, különösen ilyen bolond időkben. Ha kölcsön senki se tud adni, én egyszerűen nem vennék részt a buliban. Nem olyan nagy dolog a szalagavató, főleg pár év távlatából. Egy ideig lehet, hogy csúnyán néznének páran, de én sem költenék értelmetlenül ilyen infláció mellett.
2022. aug. 19. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Jajdenagyon átérzem a helyzeted, Kérdező. Én olyan tipikus "osztály fekete báránya" voltam. Szó szerint, mert én voltam a sátánista kő black metalos csaj. Képzelheted, hogy éreztem magam, amikor az osztály megszavazta, hogy drum'n'bass/rap-re fogjuk táncolni az osztálytáncot. A keringőhöz természetesen nem volt párom. Meg egyébként is, hagyjanak engem békén ezzel a hülyeséggel, érettségire kell készülni. Csomó pénzbe kerül. Szalagtűző ruha (nálunk estélyiben szokás lenni szalagtűzéskor), osztálytánc ruha, keringőruha. Meg a tánctanár, meg az ilyen-olyan kiegészitők. Előre utáltam az egészet.

Aztán mégiscsak lenéztem egy táncpróbára. Az egy dolog, hogy ottragadtam, de végül én ültem le spárgába, hogy aztán 6 fiú felemeljen. Úgyhogy én is elbattyogtam a varrónőhöz, hogy méretet vegyen a fekete susogós nadrághoz és az aranyszínű tophoz. A pasim vállalta, hogy a partnerem lesz a keringőnél, úgyhogy keringő ruhát is lefoglaltunk. Amikor a pasim meglátott a keringőruhámban, akkor közölte velem, hogy egyszer feleségül vesz. Mert még legalább egyszer látni akar engem ilyen ruhában. (Úgy is lett, 5 évvel később tényleg feleségül vett).

Összességében nagyon nem érte volna meg különcködni. Nagyon sok szép élményből maradtam volna ki.

2022. aug. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én a saját szalagavatómra el sem akartam menni. Kényszerből mentem csak.

Amúgy az ünneplőt meg kell venni kötelezően úgy tudom, legalábbis nálunk így volt. Ki volt adva, hogy kötelező megvenni, és kész. Az, hogy miből meg ilyenek már senkit nem érdekelt.

De én ha olyan helyre megyek a blézer tetejét szívesen felveszem nagyon ritkán (nem, nem vagyok MLM ügynök), a szoknyàt utálom, meg mi mondjuk választottunk egy gyönyörű fehér, díszes blúzt, és az önmagàban például egy randira is jó nekem, valami csinos nadrággal.

Nézd ezt, ha már úgyis kötelező általában megvenni ezeket.

Vagy mit nem szeretnél megvenni? A szalagavató műsor ruhát? Nálunk az abszolút nem volt kötött.

2022. aug. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat és tanácsokat.



Itt konkrétan a szalagkitűzésről és a ballagásról van szó.. a keringőn valóban kötött, hogy milyen ruhában kell lenni és abba bele is nyugodtam..



A szalagkitűzésre és a ballagásra úgymond nincs megszabva semmilyen ruha az iskola részéről, viszont pl. Az én osztályom legnagyobb része egységes ruhára szavazott.. szóval ez az egységes ruha csak az osztályon belül megszabott, az iskola nem szólt bele... szóval nem hiszem, hogy baj lenne ha másba mennék, de eszembe jutott, hogy lehet problémázna rajta az iskola.. mondjuk így jobban belegondolva ők nem adtak ki semmilyen kötelező öltözéket én pedig max az iskolának felelek, az osztálynak nem..

2022. aug. 20. 19:40
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

De igen, az osztálynak is felelsz, pontosabban az ofőnek.

“nem a dedóban vagyunk”

Ezt pont te mondod, aki képtelen belenyugodni, hogy egyszer az életben nem vehet fel azt, amit ő akar?

Ha nem tetszik, nem mész el, ez van. Lesz még jó pár helyzet az életedben, mikor ennél komolyabb dolgokban kell alkalmazkodnod.

2022. szept. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Azóta engedélyt kaptam.. az ofő azt mondta ő nem szól bele, nem szabhatja meg, hogy ki mibe megy amíg betartják a dress code-ot.
2022. szept. 7. 21:02
 10/10 hosszúhajú ***** válasza:
5. teljesen meghatottál! ez egy szuper sztori! :O
dec. 28. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!