Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tanul / tanult valaki a...

Tanul / tanult valaki a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Állami légiközlekedési (állami légijármű-vezető) szakán?

Figyelt kérdés

Jövőre szeretnék felvételizni, viszont sajnos még nem sok mindent tudok erről a szakról. Eddigi terveim szerint a Nyíregyházi Egyetem repülőmérnöki szakára szerettem volna jelentkezni, de ez a képzés csak önköltséges formában érhető el, ami jelen esetben havi 2 900 000 ft lenne. Mindenféleképpen pilóta szeretnék lenni, és szeretném minél kevesebb összegből elérni (már amennyire lehetséges), hogy ne egy rakás hitellel induljak az életemnek.


Leginkább az érdekelne, hogy hogyan is épül fel maga a képzés? Mennyire nehéz? És hogy az egyetem elvégzése után kell e maradni szolgálaton?



2022. aug. 23. 22:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy tudsz-e róla, de a nyíregyházi pilótaképzés önköltségét 100%-ban fedezheted diákhitel 2-ből. Utána pedig pilótaként olyan jövedelmed lesz, amelyből vígan visszafizeted az egészet. Szinte mindenki így csinálja. Én a helyedben elkerülném az NKE-t, hacsak nem akarsz katona lenni, mert az egy katonai kiképzés, és végzés után beosztanak tisztként katonai repülési feladatokra!
2022. aug. 24. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat. Nyilván tisztában vagyok a diákhitel 2-vel, de nem alapozhatok arra, hogy majd visszakeresem pilótaként. Magát a hitelt szeretném elkerülni.
2022. aug. 25. 23:16
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

#2: Már hogy ne alapozhatnál arra, hogy visszakeresed a tandíjat pilótaként? Számolj már egy kicsit utána! A repülőmérnöki szak tandíja félévente 2,9 millió, azaz 7 félévre 20.3 millió. (Ezt fedezi kamatmentesen a diákhitel 2.) Egy pilóta kezdő fizetése pedig legalább nettó 1 millió Ft havonta. Ha havi 250 ezret törlesztesz, akkor is marad havi 750 ezred, ami azért nem rossz jövedelem, s így 42 hónap alatt, azaz 3 és fél év alatt visszatörleszted az egészet. Még egyszer mondom: a repülőmérnök képzést szinte mindenki diákhitel 2-ből csinálja.


Sajnos ez valami magyaros mentalitás, hogy rettegünk a hitelektől. Pedig ez igazából egy gyakorlatilag kockázatmentes befektetés. Pilótaként biztos, hogy lesz állásod, Diákhitel 2-vel pedig kötelezően legfeljebb csak a mindenkori jövedelmed 11%-át kérhetik vissza. Az egész életünk befektetések és kockázatvállalások hosszú sorozata. Hitelből építenek az emberek családi házat is, mégis felvállalják, egyszerűen azért, mert NINCS MÁS ÚT. Ha valaki egyről kettőre akar jutni, akkor nem lehet az életen úgy végighaladni, hogy minden kockázatot és hitelt elkerüljön. Aki retteg és nem mer bevállalni semmit, annak nem is sikerül soha előrelépnie. Egyszerűen ilyen az élet, nem félősöknek írják a szabályokat. Aki nem mer, az nem nyer.


Még egyszer mondom: ha az NKE-t választod, gyakorlatilag besoroztatod magad katonának. Na ez az igazi kockázat. Bevethetnek harci cselekményekbe. S megtilthatják a leszerelésedet is. (Jelenleg is leszerelési tilalom van az ukrajnai háború miatt.) Ha peched van, akár egy évtizedre vagy még több időre is bennragadhatsz a seregben. S ott aztán nincs kecmec: azt mondják, holnaptól a pápai repülőtéren fogsz szolgálni, s abszolút senkit nem fog érdekelni, hogy 150 kilométerre laksz. Kapsz majd egy szobát egy tisztiszállón, s ott kell élned, ha tetszik, ha nem, határozatlan ideig. Mondd már nekem, ez komolyan megéri? Nem jobb opció akkor már törleszteni a milliós fizetésed negyedét három és fél évig? Harmadik opció márpedig nincs.

2022. aug. 26. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!