Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Honnan fogom tudni, hogy...

Honnan fogom tudni, hogy milyen tantárgyakat kell majd felvennem az első félévben egyetemen?

Figyelt kérdés

Jelenleg nem aktuális, most még csak végzős leszek gimiben. Viszont kíváncsi lettem, mert unokatesómmal(ő idén kezd, tanárin) néztem a Neptunt kb másfél hete(nem tárgyfelvételi időszakban). Ahogy néztem akkor furcsán kevés tantárgyat írt neki, a legtöbb mellett ajánlott félév sorban semmi, a legtöbb kötelezően választhatónak jelölve.

Van valami más mód arra, hogy tudja az ember, hogy milyen tantárgyakat kéne felvenni, vagy ennyi gyér információból találja ki? Vagy ez hogy működik?


2022. aug. 27. 10:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Van mintaterv az egyetemek honlapján.
2022. aug. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A szaknak van egy mintatanterve, amit megtalálsz az egyetem honlapján. A mintatanterv tartalmazza, hogy az egyes félévekben mely tárgyak felvétele az ajánlott.
2022. aug. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy fenteb írták a mintatanterv írja le hogy az adott félévekben milyen tárgyakat kell felvenned. Ha esetleg nincs fent ez az egyetem honlapján (láttam már ilyen egyetemi oldalt) akkor a tanulmányi osztálytól/hallgatói ügyfélszolgálattól tudod elkérni e-mailben a mintatantervet. Ez igazából többnyire egy MS Excel tábla amiben levan írva a tárgy, hány kreditet ér, melyik félévben ajánlott meg ilyenek.
2022. aug. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy előttem írták. Kifejezetten nem tanácsos a Neptun ajánlásaira hagyatkozni, mert az ott szereplő ajánlott félévek, tárgy típusok akár hiányosan vagy tévesen szerepelhetnek (többször, több különböző egyetemen is találkoztam ilyennel), és ha valaki emiatt nem halad mintatanterv szerint vagy lemarad egy tárgyról, az nem fogja meghatni az egyetemet, sajnos.
2022. aug. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!