Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » TDK-zni lehet úgy, hogy nem...

TDK-zni lehet úgy, hogy nem vagyok szakkolis, illetve nem indultam OKTV-n gimnazistaként?

Figyelt kérdés

Első éves leszek pszichológia szakon, a szakkoli tervben van, de a nyári felvételin sajnos nem tudtam részt venni.

Nagyon szeretnék kutatni és TDK-zni, részben azért is, mert tényleg érdekel, részben pedig, mert később mesterre, majd klinikai szakképzésre is szeretnék felvételizni, esetleg doktorálni, amihez egyértelműen leírták, hogy előnyt élveznek a TDK-n indulók (a nagy túljelentkezés miatt pedig, gondolom, "alapelvárás").

Lehet úgy is nekiállni kutatni, TDK-zni az egyetemen, hogy kvázi nincs semmilyen "referenciám", korábbi eredményem?



2022. aug. 28. 22:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Lehet. Csak egy témavezetőt meg témát találj hozzá. Amúgy nem kell rögtön első évben, nem is érdemes általában.
2022. aug. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen, valóban lehet, de tényleg ne elsőévben. Szokj bele egy kicsit az egyetemista létbe, aztán már mehet a TDK is. :)
2022. aug. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Semmi akadálya, csak keresned kell egy tanárt az egyetemen, aki szárnyai alá vesz. Viszont a TDK-záshoz elméleti alapok kellenek, ezért inkább csak másodévtől vesd bele magad.
2022. aug. 29. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!