Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehet az előadásokat rögzíteni...

Lehet az előadásokat rögzíteni engedély nélkül is?

Figyelt kérdés
Nyilvánosságra hozatal, vagyis visszaélés nélkül. Nekem sokkal jobban megy a tanulás, ha még néhányszor belehallgatok az előadásokba, mint ha csak a jegyzetek lennének előttem. Na most nem tudom, hogy fogadnák az ötletet a tanáraim, szóval ha lehet engedély nélkül is magáncélra, inkább kihagynám :)
2010. szept. 24. 21:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Senkinek nem lehet felvenni a hangját az engedélye nélkül, mint ahogy lefényképezni se lehet senkit, kivéve ha tömegjelenet (utca, rendezvény)és ő is a tömeg része.
2010. szept. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát ez nagy szívás :(
2010. szept. 24. 22:36
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
az órákon elhangzottakat szerzői jog védi. ha lebuksz, fizetsz mint a katonatiszt...
2010. szept. 25. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Engedélyt kell kérni. Nézd meg, van-e erre vonatkozóan rendelkezés a tanulmányi és vizsgaszabályzatban. A PTE-n a következő a szabály:


45. § (6) A foglalkozásokon hang- vagy képfelvétel készítése kizárólag az oktató előzetes engedélyével lehetséges.


-falcon-

2010. szept. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a tanárt.Szerintem meg fogja engedni.
2010. szept. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!