Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Európa2000 Gimnázium vélemények?

Európa2000 Gimnázium vélemények?

Figyelt kérdés

Fiam idén felvételizik és nézegettünk vele gimnáziumokat és szembe találtuk magunkat az Európa 2000 Gimnáziummal. Nagyon sok embertől hallottam, hogy jó, de nehéz a vizsga időszak.

Fiamnak nagyon felkeltette az érdeklődését, mert az ország első digitális iskolája, ahol a diákok tableten, laptopokon tanulnak. Csak nem tudjuk, hogy megéri az iskola a tandíj árát. Válaszokat megköszönnénk, ha lehet ott tanuló vagy tanult diákok véleményét. Köszönöm!



2022. szept. 3. 18:10
 1/6 anonim ***** válasza:
70%

Jó a PR-ja, de azért nem a legerősebb gimi. Az alapítványi suli között jóval az AKG és a Poli alatt van.


A nyelvoktatás közepes. Én állami suliba járattam a gyerekem. Ott is engedélyezték a laptopon való jegyzetelést.

2022. szept. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%

Szia! Megosztom a saját véleményemet, tapasztalatomat a suliról.

Idén lettem tizedikes és minket is a digitális része fogott meg főként annó, mikor ide irattak be szüleim. A felvételin nem emlékszem mennyitől vettek már fel, de nekem mindenesetre 81 pontom lett összesen + Szóbeli. A szóbelin egyébként az angol tudást, illetve, ha specifikus emelt ósztályba megy, akkor azokról kell beszélnie…


Én a Bilingualos osztályba járok, ami azt jelenti, hogy amellett, hogy emelt angolt tanulsz, két tanár van minden tanórán. Az egyik (magyar anyanyelvű) az óra elejét kezdi utána pedig a másik tanár, aki AMERIKAI (tehát nem tud magyarul egyáltalán - a szia + hasonlókon kívűl) és ő folytatja a tananyagot angolul. Fontos, hogy minden órán ez van - tehát nem csak pl. Matekon, hanem történelmen, informatikán és még sorolhatnám…Ez szerintem azért jó, mert minden számon kérés is így történik (félig magyarul, félig angolul) és a diákok már 9. Év végén B2-es komplex nyelvizsgát csinálnak általában Camebridge-ből…és 11-ben pedig C1-et (Ami nem mellesleg az érettsiginél +40 pontot jelent!!!)


Sokat kell tanulni viszont itt, nem két db fél év van mint az állami sulikban, hanem 4 db negyedév (Olyan, mint amúgy egy amerikai iskolában lenne) Ilyenkor a diák jegye a 4 félévből tevődik össze + A vizsgákból, amik ilyenkor vannak.


Vizsgázni minden évben kötelező a “fontosabb tantárgyakból. (Tehát ide nem értem a tesit, médiát stb…de pl. Töri, matek és még sorolhatnám kötelező) Ha van a diákban motivávió, akkor szépen eltudja tölteni azokat az éveket az iskolában, mert a tanulás mellett rengeteg program is található!

(Ezt érdemes az iskola weboldalán elolvasni, mert ott részletesen kivan rakva minden információval.)


A tanárok pedig, mind a magyar, mind a bilingual oldalról szuperek. Nyilván sokat várnak és, ha a diák megfelelően tanul, akkor nem lesz probléma vele, de, ha a diák nem tanul, akkor igenis lesznek problémái adott tanárokkal.


Amiket emelten tanul azoktól sokat várnak tényleg, de megéri, mert pl. a bilingual osztályban már általában az osztály 90% előrehozottan megcsinálja az emelt angol érettségit 90%+-os eredményekkel. Sokan már 10.-ben, de a többsége legkésőbb 11-ben megcsinálják.


A jóbb tanulokat egyébként ösztöndíjban részesítik, így motiválják a tanulásra!


Illetve az sem rossz az iskolában, hogy több épület található, ami valamilyen szinten segít a koncentrálásban, tanulásban. Mi most az A épületből - a B épületbe mentünk, de ahogyan “nővünk” mindig új épületbe folytatjuk a sulit. Nem kell itt megijedni, mert mindegyik épület az iskola utcájában van. A végzősök pl. a legnagyobb, legjobban elkülönített épületben vannak, hogy jól feltudjanak készülni az utolsó évükben. + Nem elfelejtve, hogy ott van az iskola foci + röpi + kosár pályája is!:D


Ha esetleg van még több kérdésed, akkor nyugodtan írj ide vagy akár privátba!

2022. szept. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Két elírásom volt sorry :D (jobb, osztályba)
2022. szept. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm 2-es válaszoló!:) Sokat segítettél a válaszoddal.
2022. szept. 10. 18:48
 5/6 anonim válasza:
66%

Azt ne felejtsd megemlíteni hogy a Bilingual oktatás dupla annyiba kerül mintha csak a tandíjat fizetsz.

Nem jó a színvonal. Megbántuk hogy ezt a sulit választottuk.

Nagyon jó a PR de ennyi. Ha bekerülsz már semmit sem tapasztalsz abból a sok pozitív dologból amivel reklámozzák. A tanárok fásultak és alul vannak fizetve. Nem lehet rájuk semmi rosszat mondani nehogy felmondjanak mert ennyi pénzért ide se jönnek szívesen tanítani. Vagy elfogadott hogy havi 100 ezerért ennyit kapsz vagy keresel másikat

2023. jún. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
67%

Nem éri meg az árát az iskola! A tandíj nagyon gyorsan emelkedik és akár év közben is emelnek rajta!! 2022/2023-as tanévre 90 000Ft volt meghirdetve majd közölték, hogy 100 000Ft és nem töltheted a laptopot az iskolában mert azért büntetés jár! A digitális iskola annyit jelent, hogy vehetsz egy gépet amit a gyerek naponta elvisz az iskolába ( közben amortizálódik rendesen) és azon jegyzetel annál a tanárnál aki engedi! Persze van olyan aki ragaszkodik a füzethez és nem tudja követni a digitális oktatási rendszert.

A tablet használatát nem is engedik! Megvan szabva hogy milyen méretű lehet a kijelző.

A gyerekek elf barral kereskednek és persze használják is. Sok a drogos az iskolában.

Nem minden arany ami fénylik és ez teljesen igaz erre az iskolára. A honlapon felsorolt előnyök alapján álmaink iskolájának gondolnánk de sajnos ugyanazzal a gonddal kell szembesülnünk mint a közoktatásban: ALULFIZETETT TANÁROK!! 10-20%-kal kapnak magasabb fizetést.

2023. jún. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!