Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Létezik olyan Magyarországon,...

Létezik olyan Magyarországon, hogy "egyetemi klub"?

Figyelt kérdés

Külföldi fórumokon szokták javasolni, hogy ha nehezen megy a barátkozás, jó ilyen klubokat keresni, ami kapcsolódik az érdeklődési körödhöz.


De van egy olyan érzésem, hogy ez nálunk nem hagyomány. Meg ha igen, akkor vidéki egyetemeken biztos nincs ilyen.



2022. szept. 4. 18:10
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy külföldön mi van, de egyetemen nálunk pl. minden szakon, minden egyetemen van TDK. Ott jelentkezhetsz demonstrátornak is, ami ugyan jár kötelezettségekkel, de szerencsés esetben egy jó csapat tagja lehetsz, viszont nem első évben szokás. Viszont van pl.nálunk mindenféle nemzetközi klub, szakkollégium, ahová szintén felvételezni kell, és vagy felvesznek vagy nem. Ilyen teljesen független, felvételimentes klub nálunk legalábbis nem volt az én karomon. Viszont voltak néha szervezve bulik, amikre bárki elmehetett, csak gondolom nálad ez nem jön szóba, ha nem vagy amúgy egy nyílt ember. A legegyszerűbb lenne a terveidnek megfelelő egyetemeknél szétnézni, hogy hol mik a lehetőségek. Nem kizárt, hogy szembejön itt-ott egy filmklub, főzőklub, de alapvetően nálunk az országban valóban nem jellemzőek az ilyen "hobbiklubok". Viszont mindenhol szokott lenni választható sport, ilyen-olyan program néha, akár tágabb egyetemi szinten is. Szóval inkább események vannak, te miket találsz magadnak és mire mész el, nem pedig az, hogy beiratkozol pl. egy természetjáró csoportba, ahol mindig kb. ugyanazok vannak. Ezeket érdemes figyelni és ellátogatni rájuk. Én például egyetemi sportnapon ismertem meg 1-2 ismerőst, függetlenül attól, hogy amúgy nem sportoló vagyok, de elmentem. A választható sportot amúgy ajánlom (ha anyagilag megengedhető), mert egyrészt, ha rossz is, csak egy félévre szól a beiratkozás általában, másrészt kellene a sok ülés és tanulás mellé valamilyen mozgásra épülő program. Rengetegen híznak el az evés+zéró mozgás+sok tanulás miatt, vagy a le nem vezetett stressz miatt lesznek eü. problémáik, ami hízáshoz vezet, és ugyanakkor meg sportolásnál lehet szerezni jó ismerősöket. Ha meg pocsék az egész, hát, az a félév gyorsan eltelik.
2022. szept. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
75%

Hát ez jó kérdés, ilyet én is keresek.

Alapvetően az egyetemnek vannak saját szervezetei, ahogy az első válaszoló is írta. Legtöbb egyetemnek pl van gólyákkal foglalkozó felsőbb éves csapata. Aztán vannak diákkörök, pl filmklub, táncklub, szakmai körök, stb. Leginkább szakkollégiumban tudsz szakmai tevékenységhez társaságot találni. De a sima kollégium maga is egy közösség.

Egyetemközi klubot már nehezebb találni.

Ja és a legtöbb helyen van ESN, azaz Erasmus Student Network, a cserediákokkal foglalkozó mentorhálózat. Ők is szoktak programokat szervezni.

Azt javaslom én is, hogy nézd folyamatosan a hírleveleket, Facebook eseményeket, és itt keresgélj.

2022. szept. 6. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!