Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Volt olyan, hogy egyetemen a...

Volt olyan, hogy egyetemen a szaktársaitok csak azért szidták a tanárokat, mert ők maguk lusták voltak?

Figyelt kérdés
Én sajnos nagyon sokszor láttam/látok ilyet. Nem arról van szó, hogy a tanárok vagy az oktatás tökéletes, én is rengeteg kritikával tudok élni. (Én mondjuk inkább a szervezés, az adminisztráció és ilyesmik ellen, de vannak hülye tanárok, ez tény.) Annyiszor látom, hogy leszólnak tanárt, meg jelenteni akarják, mert sokakat megbuktatott (de közben vállaltan nem tanultak a vizsgára, és ezt ők maguk mondják). És mindig feltűnik, hogy pont nem azok az emberek akarják jelenteni a tanárt, akikről tudom, hogy tanulnak. (Elismerem, hogy vannak tanárok, akik szivatják a hallgatókat, de nekem az a tapasztalatom, hogy kisebbségben vannak). Volt, akinek az volt a baja, hogy a tanár a könyv anyagát is kérdezte, és hiába tudtad az óra anyagát tökéletesen, súlyozta a vizsgát, tehát a könyvet IS tudni kellett. De ezt megmondta első órán. (És a könyv amúgy tök olvasmányos volt, bevezetés bevezetése kategória.) Kedvencem volt, amikor valaki azért hisztizett, hogy miért nem kapott egy jeggyel jobbat a ZH-jára, merthogy én kaptam. Fel volt háborodva, hogy ő megcsinálta X feladatot, akkor miért nem lett neki is jobb jegye. Mondtam neki, hogy X feladat kötelező volt, nem csak te csináltad, bele van kalkulálva a jegyedbe. Ráadásul volt egy Y feladat is, amit a tanárnő szorgalminak minősített (ezért kaptam egy jeggyel jobbat), de valójában szó sem volt róla, hogy szorgalmi lenne, csak mivel összesen 3-an csináltuk végig, nem akarta meghúzni a teljes évfolyamot, és utólag szorgalminak nyilvánította. Én amúgy a helyében simán megvágtam volna a társaságot. Lehet, hogy gonosz vagyok, de szerintem ez elég gáz, hogy másokat kritizálunk a saját lustaságunk miatt. Van olyan évfolyamtársam, aki meg a tanár kinézetét csúfolja, állítólag azért, mert a tanár szemét. Az illető tanár egy doktorandusz, és teljesen rendben van, még csak nem is szigorú. De a doktoranduszokat meg fiatal tanársegédeket amúgy is sokan szidják (erről egy doktorandusz barátom is beszámolt), mert azt hiszik, hogy mivel fiatalok, biztos lehet velük haverkodni, nem kell komolyan venni az órájukat, hiszen csak pár évvel idősebbek. És amikor egy doktorandusz vagy fiatal tanársegéd elvárja, hogy az ő órájára is tanulj, ki vannak akadva.
2022. szept. 7. 15:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Persze, de ezzel oktatóként is szembesülök. De nem akarok álszent lenni, én is szidtam anno ezért a tanáraimat, akár azért, mert én voltam lusta, akár csak azért, mert a fél vizsgaidőszakom ráment arra, hogy egy nyomorult tárgyból le tudjak vizsgázni. Utólag persze máshogy látom, azzal nincs problémám, aki szigorú, de következetes és igazságos volt.
2022. szept. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én azért nem, ami az én lustaságomon múlt. Ha valakit szidtam, akkor komolyan azt gondoltam, hogy az illetőben van a hiba, és azt konkrétan meg is tudtam fogalmazni.
2022. szept. 7. 16:36
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Meglepődnél, ha tudnád, hogy a hallgatók mekkora hányadának (tisztelet a kivételnek) legalább annyira nincs önkritikája, amennyire sziklaszilárd elképzelése van arról, hogy a tanár a hülye, még akkor is, ha ezzel az álláspontjával a legközelebbi barátai sem feltétlenül értenének egyet :)
2022. szept. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!