Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hol keressem egy tárgy tantervét?

Hol keressem egy tárgy tantervét?

Figyelt kérdés

Az informatikai ismeretek ágazati érettségihez tartozó Hálózatok I. tantárgy tantervét szeretném megtalálni, de csak vizsgakövetelményeket találok azt is csak az egész érettségi tárgyra. Az sem lenne probléma hogyha az egész érettségi tárgy tantervét megtalálnám, csak bizonyítsa, hogy a tanterv szerint a hálózatok is a tanterv része, szóval az lenne a jó, ha hivatalos oldalról származna.

Ha az oktatas.hu-n csak vizsgakövetelményeket találtam, akkor szerintetek hol érdemes keresnem?


2022. szept. 9. 22:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Írj az oktatási hivatalnak. Kérd az országos középiskolai tantervet.
2022. szept. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Azt viszont szeretném megkérdezni, hogy nem tudod-e, hogy körülbelül mennyi idő mire reagálnak? Ma volt gyakorlatunk, és a gyakorlatvezető azt mondta, hogy legkésőbb a következő gyakorlatig, vagyis szerdáig el kell küldeni a bizonyítványt a tantervvel együtt, hogy el tudják fogadni. Azért lenne rá szükség, mert az érettségi tárgy tananyaga lefedi az egyetemi tananyagot a félév második felétől a tárgyból, és ha be tudom bizonyítani, hogy én elvégeztem, akkor a félév második felében már nem kell bejárnom.
2022. szept. 9. 22:47
 3/7 anonim ***** válasza:

Itt vannak az országos kerettantervek:


[link]

2022. szept. 10. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A hálózatok melyik tárgynak a resze?
2022. szept. 10. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Erre gondolsz?


“A tömegkommunikáció fogalma, eszközei: nyilvánosság, hálózati kommunikáció, nonprofit és kereskedelmi, a közszolgálati és a közösségi média szerepe; a tömegtájékoztatás eszközei, felelőssége; ”


Médiaismeret témakörök 2. pont


[link]

2022. szept. 10. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Van egy olyan érettségi tárgy, hogy informatikai ismeretek. Ez egy ágazati érettségi, amelyet 6 tárgyra osztva tanítanak a szakgimnáziumban (technikumban). Ezek a tárgyak a következők: Hálózatok I., ITalapok, Programozás, és mind a háromhoz tartozik egy gyakorlati tárgy. Ezek az oktatás alatt külön tárgynak számítanak, de az érettségin informatikai ismeretek néven jelenik meg, amiben az összes tantárgy együtt van. Minden évben, olyan feladatokat adnak, amelyek ezeket a tárgyakat visszakérdezik, a feladatok a következők: Számítógépes hálózat készítése, és konfigurálása szimulációs programban; konzolos, és grafikus alkalmazás készítése Java vagy C# programnyelven; Adatbázis kezelés, és weblapkészítés; ezek mellet a szóbelin bizonyos tételekhez van gyakorlati rész, amely számtógépszerelés vagy szoftverkonfigurálás.

Az informatika ágazatos szakgimikben (ma már technikumokban) oktatják a tárgyat, ez a szakmai érettségi.

Vagyis nem közismereti informatika, vagy médiaismeretek, hanem informatika ágazati érettségi, aminek az érettségi tárgya az Informatikai ismeretek.


Köszönöm a válaszokat, de pont azért tettem fel a kérdést, mert én a 2018/19-es tanévtől kezdtem, és akkor még nem volt érvényes a 2020-as NAT, a 2012-eset meg nagyon réginek érzem. Azért tényleg köszönöm, majd megkérdem az oktató, hogy ez jó lesz-e.

2022. szept. 10. 13:33
 7/7 A kérdező kommentje:

Itt vannak a vizsgakövetelmények:

[link]

Ez pedig a 2022-es érettségi a tárgyból (amit én is megírtam):

[link]

2022. szept. 10. 13:38

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!