Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Elkezdhetem jövőre a jogász...

Elkezdhetem jövőre a jogász szakot, ha rendőrségi eljárás van ellenem folyamatban?

Figyelt kérdés

Jövőre terveztem elkezdeni ezt a szakot, de a napokban eljáràst indítottak ellenem, ami ki tudja meddig fog eltartani, elhúzódhat évekre is, azt mondtàk a rendőrségen.

Ha be is fejeződött az eljárás két év utána az elévülési idő.

Elkezdhetem ezt a szakot közben?


2022. szept. 10. 13:07
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Sőt akár még a börtönből is végezhetsz egyetemet szerintem.
2022. szept. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem fogok börtönbe menni.

Egy szabálysértést követtem el, amire kijött a rendőr, és megindította ellenem a szabálysértési eljárást. Véletlen követtem el, nem direkt, és ez életem első ügye, eddig soha nem volt semmi.

2022. szept. 10. 13:21
 3/10 A kérdező kommentje:

És józan voltam, és nem sérült meg senki. Tehát nincsenek súlyosbító körülmények. Tényleg a tapasztalatlansàgom, és a pillanatnyi figyelmetlenségem vezetett ideàig.

Egyébként FBŐ vagyok, tehát tanultam némi jogot, meg ez a dolog nem vonja magautàn azt, hogy kizárnak a munkakörömből, meg egyebek, de akkor is eléggé ideges vagyok.

2022. szept. 10. 13:23
 4/10 anonim ***** válasza:
86%
Csak mondom, hogy a büntethetőség elévülési ideje minden esetben a büntetési tétel felső határához igazodik, de minimum öt év. De csak akkor, ha elítélnek. Jogászként dolgozni csak tiszta erkölcsi bizonyítvánnyal lehetséges. Ha harmadévesen számodra kedvezőtlen fejeződik be az eljárás, utána még mindig 5 év az elévülés, és két év múlva jó esetben végzel az egyetemmel. Ennyit kiesni viszont nem lehet a jogi munkából, mert nem fogsz tudni visszarázódni, de sehol nem fognak alkalmazni. Nem tudjuk, hogy miféle eljárásról van szó, és hogy hogyan fog számodra végződni, így ennyiből nehéz bármit is megmondani.
2022. szept. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Balesetem volt, és engem hoztak ki hibásnak.

A rendőr annyit mondott, hogy nagy következményei lesznek ennek, és eljárást indítottak ellenem. Beszéltem közben egy magas pozíciójú rendőr barátommal, ő az mondta, hogy a munkakörömre ez nem lehet hatàssal, ugyanúgy dolgozhatok, mint FBŐ, és viselhetek fegyvert is szolgálatban természetesesen, mint eddig.

Sőt akár rendőr is lehetek ezek után, hiszen ez "csak" szabálysértés és nem fog bekerülni az erkölcsi bizonyítványomba, elvégre semmi nagy bajt nem okoztam, és ami történt az sem direkt volt, és nem is voltam alkohol, vagy kábítószer hatása alatt.

Arra viszont, hogy elkezdhetem-e a szakot jövőre nem tudott válaszolni. Ha esetleg itt nem kapok egyértelmű választ, akkor van egy jogász barátom felhívom őt, csak hétvégén nem akartam zaklatni, én meg eléggé ideges vagyok, és gondoltam akkor kiírom ide, hátha tud valaki segíteni.

A felsőhatárról tudtam, hogy annyi az elévülési idő, de a rendőr barátom azt mondta, hogy szabálysértés esetén ez az idő két év. Mindenesetre látom te tisztában vagy a jogi dolgokkal, úgyhogy köszönöm a válaszod!

2022. szept. 10. 14:10
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

4-es nincs tisztában a jogi dolgokkal, ha elítélnek, akkor nem elévülés van, hanem mentesülés, az meg nem a büntetési tétel felső határához igazodik.


Egy közlekedési szabálysértés nem befolyásolja, hogy lehetsz-e jogász.

2022. szept. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Négyes vagyok, amikor a válaszomat írtam, nem láttam a kommentjeidet, csak a kérdést. A szabálysértés nem jelenik meg erkölcsi bizonyítványban, így nem hinném, hogy akadálya lenne a tanulmányaidnak.
2022. szept. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
54%

A jogi tanulmányok megkezdéséhez, folytatásához, illetve befejezéséhez (diploma megszerzése) nem szükséges erkölcsi bizonyítvány, bármilyen priusszal tanulhatsz. A jogi végzettséget igénylő munkakörökben azonban szükséges az erkölcsi bizonyítvány.


Egy baleset gondatlan okozójaként, ha egyéb körülmény (pl. súlyos ittasság) nem merül fel, biztos, hogy nem kapsz olyan büntetést, ami bekerül a bűntettesek nyilvántartásába (ebben keresnek az erkölcsi bizonyítvány kiadásakor).

2022. szept. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszokat!
2022. szept. 10. 17:26
 10/10 anonim ***** válasza:
Annyit tennék hozzá, hogy erkölcsi bizonyítványt csak akkor nem kapsz, ha 1 évnél többre ítélnek. Szabálysértésért viszont csak pénzbírságot lehet kapni. Úgyhogy lesz erkölcsi bizonyítványod, nyugi.
2022. szept. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!