Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nagyon beparáztam, kellene...

Nagyon beparáztam, kellene tennem valamit?

Figyelt kérdés
Most lettem gimis,de nagyon lefáraszt,hogy míg eddig több tárgyból egyáltalán nem tanultam,mivel nem feleltünk,most muszáj.Általánosban 1 óra alatt kész voltam mindennel, és élveztem az életet.Most átlag napi 2-3 órát tanulok házi írással együtt,az osztályom légköre sem a legjobb, és az utóbbi időben több lelki trauma ért. valószínűleg az utóbbi 2 valamennyire teljesítmény roncsoló,de nem tudom,hogy bírni fogom-e a 4 évet úgy,hogy fel is vegyenek egy egyetemre.Az ugrik be mindig,hogy nem kerülök be sehova és annyit fogok elérni az életben,hogy képzettség nélkül pakolom az árukat a tesco-ban minimálbérért.(nem akarom senki munkáját leszólni,ne értsétek félre!) Míg eddig mindent elértem amit szerettem volna,most valamiért úgy érzem,hogy nem leszek képes rá. Ilyet még soha nem éreztem,mindig volt valami, ami átlendített a nehézségeken,de valahogy már elfelejtetem,hogy mi is volt az...Mi a teendő?
2010. szept. 25. 17:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Állj. Nyugi. Először is azt kell mondjam el vagy tájolva. Általánosban nincs akkroa követelmény, hogy órűkat kelljen ülni a könyvek fölött, főleg ha mége szed is van. De gimiben már többet kell tanulni, mert sokkal jobban kérdezik, több a házi, több a dolgozat. Nem tudom te miért hitted, hogy olyan lityi-lötyi szinten megy majd, mint általánosban. Ébredj fel kicsit.

A lelki probléma megint más. Próbáld kiheverni és összeszedni magad, mert emiatt sajnos nem fog megállni a világ, a nagybetűs Életben sem úgy mennek a dolgok, hogy te most hullámvölgyben vagy és emellett zuhansz lefelé te is. Nem. Gondold át mi fontosabb, bánkódni és rontani-rontani, vagy elkezdeni megemészteni a dolgokat és szinten tartani, visszahozni magad. Nem a levegőbe pofázok ám, nekem halt meg családtagom már általánosban, tudom fáj az élet, de menni kell tovább.

Nem mindig lesz olyan se, hogy valaki-valami átsegít a rossz napokon, ilyenkor vegyél erőt magadon bármennyire is nehéz és tanulj többet. Idővel belejössz, hogy mit hogyan is kéne, de a gimi már nem arról szól, hogy suli után hazaérek, ledobom a cucot, fél óra alatt összekaparok vaalmit, amire még így is megadják a jó jegyet. Kicsit legyél reálisabb, embereld meg magad aztán hajrá.

2010. szept. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is tudom,hogy mit érzel,mert anno nekem is voltak ilyen gondjaim.De annyit tudsz tenni,hogy a rossz dolgokat lerázod magadról,minden negatívumot,és csak POZITÍVAN gondolkozol.Az osztálytársak meg sokat fognak változni,már a félév végére is.Most fogtok összecsiszolódni.Még csak 1 hónapja tart a suli.

Sajna a jó egyetem ára a tanulás,már most is.2-3 óra naponta még nem olyan húzós,majd hétvégén és a hamarosan következő őszi szünetben fellélegzel.Lebegjen a cél a szemed előtt,aminek ára van,de ezzel alapozod meg az életed nagyrészét.Tehát megéri!!!Hidd el!Ne foglalkozz senkivel és semmivel.Tanulj,és meglátod hamarosan már nem fogod ilyen szürkén látni a dolgokat.

Sok sikert!

2010. szept. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ja,és még az,hogy azért is kezdtem el félni,mert itt nagyon gyorsan magyaráznak,és bonyolult anyagokat is egyszer vesznek át. Eddigi tanulmányaim során mindent kapásból sikerült megértenem,de most pl a fizika,kémia könyvemben olyan anyagok vannak (amiket most kezdünk venni) hogy majdnem rosszul lettem (képletesen).Valószínűleg be tudnám magolni,de akkor az nem fog megmaradni sokáig a fejemben,viszont ha érettségin kérdezik,tudni kell...Nehéz 4 év lesz,azt hiszem az eddigi pesszimista szemléletemtől el kell térnem,hogy túléljem:)
2010. szept. 26. 08:14
 4/4 anonim ***** válasza:
Mondom, szánj rá több időt, eddig többet képzeltél a képességeidről mint kéne, otthon átrágod magad rajta még 2szer, neten hozzáolvasol és annyi. Azért a 9.es anyagba se kell annyira megszakadni, ha meg ennyire nehéz, megkéred óra után a tanárt, hogy 1-2 dolgot mondjon e. Meg lehet ám visszakérdezni is.
2010. szept. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!