Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Aki szakmát tanul, is nem...

Aki szakmát tanul, is nem édeklik a többi tantárgyak az már mért számít rögtön szakbarbárnak?

Figyelt kérdés
Én például szakmát tanultam, mert érdekel a szakmám, de az irodalom, nyelvtan, biológia stb nem. Emiatt mért vagyok szakbarbár. Aki például orvos akar lenni is érdeklik ezek a tantárgyak, de a szakmák nem azokról mért nincsenek ilyen előítéletek? Ha én azt mondom mondjuk, hogy engem érdekel a famegmunkálás, de az irodalom nem, akkor én már rögtön hülye szakbarbár vagyok, de ha a pszihológus azt mondja, hogy őt érdekli az irodalom meg stb, de a szakmai tantárgyak nem az, akkor az mért nem hülye?

2022. szept. 21. 19:13
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
Szakbarbárnak a szakmájához nem értő embert nevezzük, aki több kárt csinál, mint hasznot, szóval rosszul használod a szót.
2022. szept. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
98%

#1 Aki biztosan rosszul használja a szót (és még ki is oktat róla másokat, hibásan), az te vagy! NEM a szakmájához nem értő embert nevezzük szakbarbárnak! Hanem azt, aki csak a saját szakmájához ért, képtelen azon kívül látni, semmi mással nem foglalkozik.

Idézett egy értelmező szótárból: "szakbarbár főnév (1945 után, gúnyos)

Az az egyébként magasabb képzettségű és iskolázottságú személy, aki saját szakjának kérdésein kívül semmi más iránt nem érdeklődik, semmi mással nem foglalkozik."


Ezen felül valószínűleg persze a kérdező is rosszul használja a szót, bár számomra elég nehéz értelmezni, hogy ő mit is ért alatta, de nagyjából úgy látom, hogy azokat érti alatta, akik szakmát tanulnak, és aki meg diplomás, azt nem. De mivel kicsit nehezen értelmezhető az egész kérdés, a kérdezőnek is azt javaslom, hogy fogalmazza meg újra, MIUTÁN tanulmányozta és értelmezte a fenti idézetet.

2022. szept. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
#2: Mondasz amit akarsz, mifelénk a szakmájukhoz nem értő kontárokat hívják szakbarbárnak.
2022. szept. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
3. Ti felétek sem azokat hívják így, csak nem tudod elviselni, hogy hülyeséget mondtál.
2022. szept. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%
"mifelénk" A műveletlen, magyarul nem tudó emberek között? Lehet...
2022. szept. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szakbarbár az, aki a szakmáján kívül semmihez sem ért. Az, hogy pár dolog nem érdekel, nem szakbarbárság, amíg lehet veled a melón kívül is beszélgetni és van úgymond életed mellette.


Én matematikai területen mozgok, nem igazán tud velem mit kezdeni az, aki történelemről vagy szépirodalomról akar beszélgetni. De például életmód, biológia, sport témában szívesen csacsogok és a közéleti, társadalmi dolgokkal is képben vagyok. Legrosszabb esetben ott vannak a sorozatok, filmek. Szóval szerintem át lehet hidalni ezt.

2022. szept. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Engem is hülyének néztek gimiben, mert csak a matekot és a kémiát tanultam és szerettem. A többi tárgyból meg se rándultam egy egyes miatt, de kémiából a 4-es a világ vége volt. A lényeg, hogy nekem ezek kellenek a jövőmben, szóval az, hogy mások emiatt mit gondolnak rólam pontosan annyira érdekel, mint egy költő életrajza. Nem szabad számítson ilyen dolgokban mások véleménye. Ha még fiatal vagy, nyugi kinövöd és megtanulod lesz@rni.
2022. szept. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 NTBS ***** válasza:
A régi beidegződés miatt.
2022. szept. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!