Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha 2 nyelvvizsgám van akkor...

Ha 2 nyelvvizsgám van akkor kaphatok több pontot felvételinél?

Figyelt kérdés
Vagy csak az egyiket számítják bele

2022. szept. 22. 17:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha 2 külön nyelv akkor kaphatsz. Ha ugyanaz akkor nem. Bár nem tudom ebben az esetben van e határ a pontszámnál.
2022. szept. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És van olyan nyelv ami kivétel? pl viszonylag könnyebbek, mint az eszperantó
2022. szept. 22. 17:34
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Tanuljátok már meg használni a Felvit, légyszi:

[link]

2022. szept. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A külön kapható pontok maximuma 100. Tehát van van két felsőfokú nyelvvizsgád, meg írtál emelt szintűt, meg még mellette diszlexiás vagy, akkor is csak 100 pont a maximum.
2022. szept. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyes vagyok, én úgy értettem a határt ebben az esetben, hogy hiába 2 nyelvvizsgája az nem 28 +28 pont, mert ha jòl látom nyelvtudásért nem jár több 40 pontnál.


Kivéve ha az egyik emelt érettségi (ami ugye ha beszámítanak akkor +50) és emellé a nyelvvizsga.

2022. szept. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A jelenlegi rendszerben (ez fontos, mivel épp most akarják megvariálni) a következő a helyzet:

Legfeljebb 40 pontot lehet szerezni nyelvvizsgákért. Egy középfokú nyelvvizsga 28 pontot ér, egy felsőfokú 40-et. 2+ nyelvvizsga esetén így több pontot kapsz, de nem kétszer annyit, hiszen a max az 40.

Annyi, hogy egy nyelvért csak egy jogcímen kaphatsz többletpontokat, vagyis ha te emeltet csinálsz egy nyelvből, akkor nem kapod meg az 50 pontot is, meg a nyelvvizsgáért járó 28/40 pontot is, csak az egyiket (a Felvi ki fogja számolni, és azt kapod meg, amelyikkel jobban jársz).

2022. szept. 23. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6-oshoz, ezért éri meg két nyelvet tanulni. Az egyikből nyelvvizsga kell, a másikból emelt érettségi. Amúgy az emelt érettségire is kiküldik a nyelvvizsgát, már ha ez érdekel bárkit.
2022. szept. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!