Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szalagavatóra milyen ruhát...

Szalagavatóra milyen ruhát illik felvenni a lányoknak?

Figyelt kérdés
Nem a táncolós ruhára gondolok. Attól függetlenül kérdezem, hogy az én iskolámban mit kérnek majd. Most nem tudom megkérdezni, de szeretném tudni, hogy mire kell számítani.

2022. szept. 24. 00:34
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

Hát ezt most nem teljesen értem.


Nálunk volt egyen ruha, amit mindig is kellett viselni ha évzáró/ évnyitó van, nálunk ezt viselték, akik nem táncoltak .

Ezen felül meg olyasmit, amit szintén évzáró, évnyitó alkalmával viselnél. Lehetőleg illő , elegáns viselet, azon felül a saját dolgod, mennyire kirívó stb. Erről nem szoktak tájékoztatót küldeni, szóval ami jól esik, de konzervatív színű, és oda illő legyen.

2022. szept. 24. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem tudom mit nem értettél.

Az én iskolámban soha nem volt “egyenruha” ilyen alkalmakra.

Sőt, nálunk évnyitón se kellett kiöltözni, évzáró ünnepség pedig nem is volt a 4 év alatt.

Csak érdekelt, hogy más hagyományosabb iskolákban milyen öltözéket várnak el.


De egyébként választ kaptam a kérdésemre, úgyhogy köszönöm!

2022. szept. 24. 03:59
 3/8 anonim ***** válasza:
Ilyen alkalmakra egy fekete ruhával nem lehet tévedni, stílusodtól függően hosszú vagy rövid, testhez simulós.
2022. szept. 24. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk matrózblúz volt az alap évnyitó - évzáró szett felső része, így azt. Ezt te helyettesítheted sima fehér blúzzal.

Alulra elegáns fekete szövetnadrág, vagy fekete szoknya. Magassarkú ha tudsz benne menni és stabilan állni, ha nem, akkor lapos, zárt cipő.

2022. szept. 24. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mifelenk altalaban egyen kosztumot varratnak a szalagtuzesre, az osztaly beszeli meg hogy milyen legyen. Plusz meg a keringo utan mi atoltoztunk meg egy harmadikba, az ilyen koktel ruha szeruseg volt.
2022. szept. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk sem volt soha semmi nagy dolog, de ballagásra egyenruhát kellett varratni, amit már előzőleg a szalagtűzésre is fel kellett venni. Ez annyiban merült ki, hogy a lányoknak ugyanolyan színű és stílusú felső lett, a fiúknak meg a színnel azonos nyakkendő és az a zsepkendős cucc a zakóba. Egyébként mindenki olyan öltönyt, szoknyát, zakót, stb. szerzett, amilyet akart. A fekete szín volt csak elvárás, de talán sötétkék is lehetett. Érdemes megvárni, hogy mi az álláspont nálatok, mielőtt bármit veszel. Illetve, az érettségi miatt sokan meghíztak 1-2 kg-ot, mert sokat ültek második félévben értelemszerűen, ami pont elég volt ahhoz, hogy a ballagás és a szalagavató napján már ne menjen rá az emberre a kicentizett ruha. Mondjuk nálunk a második félévben volt minden, de több helyen a szalagavató az első félév elején lemegy. Erre érdemes figyelni, hogy ne cipőkanállal legyen csak felhúzható semmilyen ruhadarab, hogy majd ballagásnál ne az utolsó pillanatban kelljen új ruhadarabot beszerezni. Nálunk a szalagavatón volt osztálytánc, arra meglesz, hogy milyen ruhát találtok ki. Báli ruhát nem kell magyarázni. És a szalagtűzés volt előbb, tehát 3x kellett átöltözni. A szalagtűzés, majd a kettő tánc utáni bulin csak az maradt, aki akart, de oda már semmi extrát nem kell vennie annak, aki nem akar. Illetve, ugyanez a ruha kellett amúgy tablófotózásra is.


Őszintén megmondva, ez egy totál felesleges pénzkidobás, mert a tablóképen szinte csak a fej látszik, amúgy meg hatalmas pénzkidobás olyan ruhadarabra, amit többet sem vesz fel egy lány sem - nálunk halvány rózsaszín, gyakorlatilag nyári toppot választottak, ami a kreol osztálytársaknak tényleg jól állt, de mondjuk a lányok másik felének, akiknek hófehér bőrük meg világos hajuk volt, már nem, ráadásul a röhejes fodrok olyanok voltak, hogy egyből dobtam ki a kukába, amint nem kellett már többé, csak erre kár volt 6000 Ft-ot kidobni. Szóval, ha nálatok nincs meg nagyon a szándék és akarat az egyenruhára érettségi évében sem, akkor véletlenül sem kell erőltetni.

2022. szept. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nem volt matrózblúz és hasonlók, a szalagtűzésen is teljesen szabad kezet kaptunk - a lányok többségén valamilyen koktélruha volt (mindenféle színben). Én is külön arra az eseményre vettem egy ruhát.

Arra kell figyelni ilyenkor, hogy a teteje ne legyen annyira kivágott, hogy ne lehessen normálisan rátűzni a szalagot. (Nálunk voltak kínos pillanatok, amikor valaki pántnélküliben volt, és a férfi tanár 5 percig szenvedett ott, hogy most akkor hova tűzzön. :D)

2022. szept. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a hosszan kifejtett válaszokat, illetve hasznos tanácsokat!


#6 Mi már leérettségiztünk, nekünk 5. évben van a szalagavató. Betegség miatt nem tudok részt venni a keringőn, ilyen tematikus osztálytánc pedig tudtommal nem lesz. Így csak egy ruhát fogok viselni.

Nálunk aki nem keringőzik, szinte ingyen megússza. Tablófotózás is egészen másképp megy itt, ha egyáltalán igényli majd az osztály. Úgyhogy az sem lesz összefüggésben a szalagavatóval.


Természetesen nem most szeretnék bevásárolni, amikor nem tudok semmit, csak gondolkozni szeretnék rajta. Ha már a keringővel nincs gondom.

Attól függetlenül lehet tök mást kérnek majd tőlünk, csak kellett egy elképzelés.

2022. szept. 24. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!