Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vn olyan gimnázium, ahol több...

Vn olyan gimnázium, ahol több idegen nyelv választható?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy párhuzamosan nem egyet, esetleg kettőt tanítanak. Az angol az nagyjából alap, amellé népszerű a német, és mondjuk ehhez a duóhoz még egy (vagy kettő) nyelv az órarendben. Van ilyen?

2022. szept. 25. 20:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem jellemző. Órarendileg elég nehéz lehet megoldani.
2022. szept. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Meg nagyon behatárolt, hogy melyik évfolyamnak hány órája lehet egy héten, és a többi tantárgy miatt nem fér bele. Vagy max. úgy férne bele, ha mindegyik nyelvórából csak heti 2-3 óra lenne, annak meg pont semmi értelme se volna.
2022. szept. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Budapesten a Berzsenyi német/olasz/francia nyelvi tagozatain az angol emelt szintről indul, a német vagy olasz vagy francia pedig kezdő szintről. 10. vagy 11. évfolyam végén sikeres előrehozott angol középszintű vizsga után emelt szintű angol képzés vagy egy új, harmadik nyelv elkezdése között lehet választani.
2022. szept. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Legfeljebb arra van lehetőség, hogy szakkör formájában tanulj harmadik nyelvet, órarendben szinte biztos, hogy nincs ilyen.
2022. szept. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
48%
Én kicsit lemaradtam (40 éves vagyok), de gimnáziumban már nem tanítanak alapból 2 nyelvet?:-O én 1996-2000 között voltam gimnazista, de 2 nyelvet KELLETT tanulnunk, angol v német mellett francia v spanyol.
2022. szept. 27. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kötelezően 2 idegen nyelvet tanítanak a magyar gimnáziumokban. Néhány gimnázium lehetőséget biztosít szakkör keretein belül egy 3. nyelv tanulására, ahogy azt a 4-es is említette. Szintén néhány gimnáziumban, de tényleg nem sok gimiben lehetőség van egy új 3. nyelv elkezdésére az előrehozott nyelvi érettségi után. Továbbá előfordulhat egy-két speciális eset is. A Budapesti Osztrák Iskolában például a tanítási nyelv: német és magyar, további kötelezően választható nyelvek: angol ÉS a francia vagy orosz nyelv. Az ide járó magyar diákok tehát 3 idegen nyelven is tanulnak. Persze, ha már a szülők révén eleve kétnyelvű a gyerek (magyar és német), akkor csak 2 idegen nyelvnek számít.
2022. szept. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem aktuális igazából, mert érettségihez közeledve nem váltanék iskolát, csak érdekelt. Nálunk 2 nyelv van, illetve kétnyelvű, szóval így is erősnek mondható nyelvekből, de úgy érzem, hogy bőven lenne kapacitásom még egy nyelvre az iskola keretein belül, pedig önerőből is tanulok plusz egyet. De csak elméleti kérdés, köszönöm a válaszokat.
2022. szept. 27. 10:07
 8/9 anonim ***** válasza:
Olyan szakgimnáziumban ahol van idegenforgalmi szakirány, idegenvezető képzés, ott muszáj is, hogy legyen választható több mint 2 nyelv.
2022. szept. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálunk olyan van hogy ha valaki kéttannyelvűn tanul (jelen esetben iskolánkban az olasz) akkor 2. nyelvnek az angol helyett lehet mást választani. De ez nyilván csak akkor jó választás ha már van angolból nyelvvizsgád. Egyébként meg délutánonként 2-3 nyelvből szakkör szinten van tartva talán heti 2 óra, de ott kérdéses hogy mennyit tanulsz, és rengeteg önszorgalom is kell milyen senki nem ellenőrzi dolgozat formájában hogy tényleg tanulod-e.
2022. okt. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!