Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik a nehezebb? Egy erős...

Melyik a nehezebb? Egy erős gimnázium, vagy egy erős technikum?

Figyelt kérdés

2022. szept. 26. 19:31
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
48%

9-es megvan az eredeti HVG kiadványom is, amely amelyben a következő van a rangsor felé írva "A legjobb 100 középiskola rangsora"

Amúgy az eduline cikkben is ez van a rangsor felett:

"A 100 legjobb középiskola 2022-ben:"

Középiskola lehet gimnázium, szakgimnázium, technikum és szakiskola is.

Érdemes a kérdezőnek ebben a rangsorban is rákeresni a kiszemelt technikumra és gimnáziumra:

[link]

2022. szept. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
80%

#4: Onnan, hogy bárhova felvették őket amire akarták, szerintem jelent annyit, hogy nem volt hátrányunk gimnáziumokkal szemben. Onnan mentek orvosnak, kertészmérnöknek és megannyi mindennek közgazdászokból.

Volt nagyon jó barátom aki ez Eötvösbe ment és abszolút rühelte, mert nem voltak mások, mint kiállítási birkák akiknek az összes versenyre el kellett menni és mutogatni magukat mennyire jók, de ugyan ott kötöttek ki a végén, ráadásul szabadideje se maradt élni.

Számomra nem az a legjobb megközelítés, hogy adj 150%-ot bele abba, amibe aboszolút felesleges és veszd el a gyerekkorodat. Ilyen tekintetben, abszolút semmi baj a technikumokkal sem (azért kivételt tudok adni, a művészetikből valóban rettentő nehéz továbbtanulni valamilyen oknál fogva)

2022. szept. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem már maga az a tény, hogy egy híres technikumba az átlag felvételi írásbelik kb 60-ak mar be is jutsz, addig egy "elit" gimiben 90 pont felett is versenyezned kell ahhoz, hogy felvegyenek utolsónak. Egyérteműen a gimi, az más téma már, hogy a technikum 1 adott dologra megy rá, de arra nagyon (már amelyik) és a többi tantárgyat ilyen 70 éves kiégett tanárok tanítják. A gimiben pedig mindegyikre, annyit, amennyit lehet. Szóval röhejesen hatalmas különbség van egy híres gimi, és technikum között.
2022. szept. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
42%

13-as, hát veled sokra nem mentek a gimik, egy értelmes magyar mondatot nem tudsz összerakni.

Amúgy meg a 12-esnek van igaza. Ez az az időszak, amikor a gyerekek a fiatalkorukat élnék, első szerelmek, barátságok stb. Ehelyett egy gimiben éjjel-nappal tanulnak, semmi idejük élni.

Én elitgimibe jártam, minden nap minimum este 8-ig tanultam. Hatalmas anyagokat akartak lenyomni a torkunkon, semmiben nem tudtunk elmélyedni. Sokra nem emlékszem a tananyagból, amit ott "tanítottak".

Amúgy meg hiába versenyistálló, nézd meg, hogy hány diák jár magántanárhoz a nyelvvizsgáért. 30 fős osztályban nem lehet szóbeli nyelvvizsgára felkészülni, de még 16 fővel sem. Az meg pont nem érdekel, hogy fizikából az OKTV-re készítik az osztályt, soha nem kellett nekem az életben sem.

2022. szept. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
64%

7-es:

Nem olyan alja az oktatás? Négyesnél rosszabb tanuló nem igen kerülhet be?

Drága, technikumba szinte bárki bekerülhet. :)

Én jelenleg technikumból menekülök egy gimnáziumba. Hihetetlenül gyenge a tananyag, és az oktatás. A tankönyveknek teljesen más a felépítése. A technikum egy nagyon szakma központú hely.

Aki például tízedikben (most az bármilyen ok lehet) akar átmenni gimnáziumba az így járt. Nem fogja tudni behozni azt a hatalmas lemaradást.

Hozzáteszem, hogy én szoftverfejlesztő- és kezelő/tesztelő szakon vagyok, és olyan emberek vesznek körül akik már most bukásra állnak szinte mindenből. Ennyit a négyes átlagos részről... Nem tudják megoldani az informatikai feladatokat, nem tudnak alap programokat írni, így valaki lemásolja a helyes scriptet, és elküldi az összes analfabétának.

Nagyon megkéne reformálni ezt a technikumi oktatás (mint minden fajtáját az oktatásnak), vagy megszűntetni, mert ez röhej.

A diákokat az ösztöndíjjal akarják ott tartani.

Nyilván ez intézménytől is függhet, de én ezt tapasztaltam.


Üdv,

egy jelenleg technikumi tanuló

2022. nov. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!