Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen mennyire elég, ha a...

Egyetemen mennyire elég, ha a kötelező olvasmány rövidítés ér olvasom el, nem az eredetit?

Figyelt kérdés

Úgy többször is simán el tudom olvasni. Van olyan, aki csinálta ezt? Mi lett a következménye? Tanulni szeretnék, de sokszor úgy érzem, sok a felesleges iromány és egy összegzés többet érhet.

Nemzetközi tanulmányok szakon vagyok az ELTE - n



2022. okt. 1. 16:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Erre így nem lehet válaszolni.


Nem világos, milyen könyvről van szó, és milyen a számonkérés.

Meg ha más írta meg, nem lehet tudni, mennyire megbízható az összefoglalás.


De az igazi gond, hogy többször is el kell olvasnod.

2022. okt. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Pl. Biztonságpolitika, amikor sokszor tényleg alig mond valamit vagy olyanról van szó amit már tudok szinte, és nem mond sokat.
2022. okt. 1. 16:30
 3/9 anonim ***** válasza:
67%
A rövidítések az esetek többségében nem sokat érnek, mert a legtöbbször éppen a lényeg marad el bennük. Vizsgáknál meg garantáltan olyasmire kérdezek rá, ami csak az eredetiben van benn
2022. okt. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
11%
A nemzetközi tanulmányok egy felesleges szak, úgyhogy elég csak összefoglalókat olvasni.
2022. okt. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Utolsó. Az igaz, hogy tényleg nem feltétlenül lekszikális tudás van a könyvekben és úgy érzem, hogy ilyet felozofalni én is tudok
2022. okt. 1. 17:47
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez mindig az adott olvasmánytól, és az abból készült rövidített változattól függ. Ugyanaz a helyzet, mint a sima jegyzetekkel. Vannak nagyon jó, alapos jegyzetek, meg összecsapott, vitatható minőségűek is. Erre így lehetetlen válaszolni. A konkrét olvasnivalóval kapcsolatban pl. felsőbbéveseket tudnál megkérdezni, de mi ezek alapján nem fogunk tudni segíteni.
2022. okt. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően elég egy JÓ rövidített változatot elolvasni (az ötöshöz nem biztos, de gondolom nem arra hajtasz). De látatlanban teljesen lutri, hogy mennyire jó az adott rövidítés.
2022. okt. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Sokszor egy- egy könyv csak kiegészítés és van egy szeminárium ahol pedig csak kérdeznek belőle az órán de utána nincs semmi
2022. okt. 1. 18:18
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

NT-n rohadtul nem lesz eleg foleg a kesobbiekben, en is ezzel probalkoztam joideig, de nem mukodik mert olyanba is kerdeztek bele 1-1 vizsgan hogy csak pislogtam.


Jobb ha elolvasod, foleg majd Ungerhez az osszehasonlito politologianal

2022. okt. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!