Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » SOS!!?? Magyar iskolákban...

SOS!!?? Magyar iskolákban diáksztrájk?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mi lenne ha a magyar iskolákban mindenki elkezdene sztrájkolni? Mármint diákok? Vagy hogy lehetne ezt megcsinálni? Lenne valamilyen következménye? Például, megreformálnák a tanulási rendszert?



2022. okt. 4. 16:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Volt annak idején. Én akkor voltam 9-es. Akkor ment a kockás inges sztrájk dolog. Semmi nem lett.

Ha lenne, akkor se lenne sajna semmi.

2022. okt. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ #1!
2022. okt. 4. 16:35
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A kockásingezés idején nálunk volt egy titkos szervezkedés - természetesen kiderült - hogy kihívjuk a tévét, és sztrájkolunk. A tanárok csírájában folytották el a dolgot. Ők amúgy sztrájkoltak (a többségük). Azzal indokolták, hogy mi ne legyünk eszközök ebben a "játékban". Egyébként, itt van egy kisebb jogi összefoglaló: [link]

Én amúgy nem a sztrájkolást javasolnám, attól, mert nem tanultok, csak nektek lesz még rosszabb, hogy nem haladtok az anyaggal. Inkább menjetek iskolaidőn kívül tüntetni.

2022. okt. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Hármas vagyok, még annyi, hogy a sztrájkolások-tüntetések kb. semmikor nem értek el semmit, a tanárokkal kapcsolatos sztrájkok meg nem most kezdtődtek. Szóval szerintem kár erre még nektek is energiát pocsékolni. Annyi nyílt levél is lett írva, annyi szakszervezeti megmozdulás volt már, a problémáról tudnak, csak nem akarnak tenni ellene, akaratot meg nem az ezredik sztrájk fog már csiholni. Nem azt mondom, hogy nem kell kiállni a jogokért, de a diáksztrájknak szerintem semmi értelme. Ahogy előző kommentemben említettem, a mi tanáraink nem akartak minket eszközként felhasználni, és szerintem ez így volt helyes. Annyit tennék még hozzá, hogy nálunk a tanári karban volt néhány tanár, akik kicsit ki lettek nézve azért, mert nem vettek részt a kockásinges tüntetésben. Ha náluk megtörténhetett ilyen, akkor diákoknál pláne, és így is annyi frusztráció van számos gyerekben, akkora nagy a zaklatás mértéke jelenleg a magyar iskolákban, hogy szerintem nem lenne jó, ha köztetek is azon menne a vita, hogy Gizi, Miki meg Béla mekkora egy utolsó szemét, amiért nem jön el, nem akar eljönni, nem ért egyet....Félő, hogy növekedne a konfrontáció köztetek ezzel, és egyes diáktársak olyan akciókba lennének akaratuk ellenére belehajszolva, amiket nem értenek, vagy nem értenek egyet.
2022. okt. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!