Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nem tudok gimiben...

Miért nem tudok gimiben normális jegyeket szerezni?

Figyelt kérdés
Általánosban kitűnő voltam. Itt a gimiben viszont egyszerűen nem tudok jó jegyeket szerezni. Mindig becsúszik egy 1-es vagy egy 2-es, tanulhatok akármennyit. Szerintetek miért lehet ez?

2022. okt. 5. 09:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mer több a tananyag, nagyobb erőfeszítést, időben több tanulást kíván. Át kell állni a magasabb elvárásoknak megfelelő szintre.
2022. okt. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Gondolom elig gimibe jársz
2022. okt. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Elit*
2022. okt. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát, én nem elit gimibe jártam, mégis ugyanígy voltam.

Általánosban szinte mindenből ötös voltam, szakgimiben meg matekból majdnem megbuktam. Általánosban pedig minden évben versenyre jártam matekból.

Most technikusin vagyok estin egy nehezebb szakmán. Hát ez sem piskóta. Most is tanulnom kéne, mert holnap dolgozat lesz, de 24 órás szolgálatban vagyok. 😂 Majd talán az estét végig tanulom.

2022. okt. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
41%
Akkor milyen lesz az egyetem ha esetleg odáig fajul a dolog🙈
2022. okt. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A gyenge általános iskola átka. Anno én is emlékszem, hogy eléggé erőlködtek egy szintén erős gimnáziumban a "kis anyáskodó, drágácskám" általános iskolákból jött osztálytársaim, míg nekünk abszolút nem volt nagy változás.


Egy orvosság van rá: át kell állni az új szituációra, meg kell szokni az új helyzetet, tanulni kell (lehetőleg nem azért, mert kötelező, hanem akár szabadidődben is hobbiként, mert érdekel, illetve nem is dolgozatra kell tanulni, hanem folyamatosan, óráról órára), tiszteletteljesen kell viselkedni stb.

2022. okt. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hogy mi volt 8 évig, az mindegy. Kamaszodsz gondolom, és már nem igazából csak a tanulásra megy el az energia. Érdekelnek a pasik, csajok, már FB-on aktívnak kell lenni, míg általánosban ez nem volt jellemző, a szorongás is képbe kerül, no meg az is felszínre bukhat, ha nincsenek meg az alapok, hisz rossz alapra hiába akarsz tanulni, inogni fog a kártyavár.


Ezek közül esetleg pár lehetséges?

2022. okt. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Gimnáziumban (és a technikumban) rengeteg tananyag van, főleg a közismereti tantárgyakból, mint a matek, magyar, történelem.
2022. okt. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!