Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mikor rövidítik le a nyári...

Mikor rövidítik le a nyári szünetet végre?

Figyelt kérdés
A kérdésem lényege, hogyha pl hosszabbodnak a téli szünetek, nem tudják fizetni a rezsit az iskolák, akkor az eleve rohadt hosszú nyári szünetet nem lenne célszerűbb lecsökkenteni a téli javára.
2022. okt. 5. 09:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
60%

Újabb gyepes agyú "régen szünet se volt" meg "a sorkatonasàg vót az igazi élet" című előadás egy boomer személyében.

Papa, már nem olyan világot élünk. A nyári szünet 2,5 hónap, mert a 40 fokos tantermekben kegyetlen lenne az oktatás, ráadásul ha valaki szakmán van annak négy hét is lehet maga a nyári szakmai gyakorlat, az sok iskolában annyit jelent, hogy június 15 után még egy hónapot ugyanúgy be kell járni iskolába, és jegyet kapnak, dolgozat van, stb. Nekem is így volt szakgimiben. Meg idén is így lesz technikusin, hiába esti, felnőttképzés.

Na, akkor máris nem olyan "baromi hosszú" a szünet.

2022. okt. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%

Egyelőre ez az energiaválság csak átmeneti problémát okoz. Kérdés, hogy a háború és ezzel együtt a rezsiválság is meddig fog elhúzódni.


Ha nagyon sokáig és ezek mellett folyamatosan az egekben lesz a rezsiár akkor előfordulhat, hogy màr a következő nyári szünet rövidebb lesz de ezt még nem látja senki előre. Majd tavasz vége felé lesz aktuális.

2022. okt. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk (egyetem) már most is így lesz.
2022. okt. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
1: Én is technikusi suliba jártam nyáron 40 fokban, úgyhogy tudom miről beszélsz :)
2022. okt. 5. 10:20
 5/15 anonim ***** válasza:
85%
En egyébként annak lennék a pártján, hogy a tavaszi és őszi szünet legyen minimális mint ahogy a szülőknek (csak piros betűs ünnepek) a téli lehetne hosszabb a nyári meg maradhatna. De ez most teljesen függetlenül az energiaáraktól, mert pl én bejárós voltam és telen sokszor nagyon hidegbe szétfagytunk a buszmegállóba, utáltam mindig így járni. Amikor már tavaszodott jobb volt.
2022. okt. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
4%
Nemtudom miért jó ez a tipik magyar hozzá állás.Ha nekem gyakorlattal ment el a szünet,másnak se legyen
2022. okt. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
6-os senki nem ezt mondta, jó hogy tudsz szöveget értelmezni.
2022. okt. 5. 14:20
 8/15 anonim ***** válasza:
17%
A rezsi dologtól függetlenül is le kellene rövidíteni. Már régen is le kellett volna, meg most is. Nincs semmiféle 40 fok ott sem júniusban, sem augusztus közepe után, de ha lenne, se lenne jelentősége. Aki már gyerekként ezen nyafog, hogy melege van, annak még elég sok problémája lesz még az életben.
2022. okt. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Téleni fűteni nem tudnak, nyáron meg hűteni nem tudnának (főleg, hogy rengeteg intézményben a klíma/ventilátor az valamiért az igazgatók kriptonitja)
2022. okt. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Igazából a nyári szünet tényleg fölöslegesen hosszú, kb 2 hónap és 20 nap. Sokkal jobb lenne ha a többi szünet kicsit hosszabb lenne a nyári pedig kevesebb.

Ezzel csak az a gond, hogy sokszor nyáron a 35-40 fokokban a diákok nem fognak tudni figyelni, a legtöbb iskolának pedig nincsen pénze légkondira.

2022. okt. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!