Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Akik megbuknak általános...

Akik megbuknak általános iskolában azokkal mi lesz később?

Figyelt kérdés

2022. okt. 6. 07:48
 1/8 anonim válasza:
100%
Évet ismételnek. Semmi extra.
2022. okt. 6. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
30%
Amikor 17 évesen végre elvégzik VAGY betöltik a 16-ot és ezáltal megszűnik a tankötelezettségük, elmennek segédmunkásnak.
2022. okt. 6. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én úgy értem, ha tovább mennek akkor mi lesz mondjunk középiskolában velük?
2022. okt. 6. 08:33
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Sok esetben azért bukik meg valaki, mert nincs elég idrer az embernek megérteni a dolgokat. Tehát sok esetben segít ha valaki évet ismétel.
2022. okt. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Eléggé változó.

Nekem van olyan ismerősöm nem egy, akiből semmi nem lett, de a fordítottja is igaz.

Menő vállalkozás stb lett a vége.

Szar a mai oktatás, semmit nem lehet belőle leszűrni.

2022. okt. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy ismerősöm, akinek saját szoftvercége van - még annakidején pótvizsgára készülésben segítettem neki nyelvtanból hetedikben. Ebben még azóta se lehet nagyon spíler, mert az álláshirdetésükben a tech stackek mellett az is meg volt jelölve, hogy az illetőnek jó legyen a helyesírása :)


De aki úgy bukik meg, hogy nincs meg a 8 osztálya, az elég gáz, mert akkor jogosítványa sem lehet. Ha meg nincs meg a tíz osztálya, akkor később sem tanulhat szakmát. Most mindenki tanulhat két szakmát ingyen, de a belépési feltétel az elvégzett 10 osztály. Tehát a magyartanárból meg a fényképészből lehet villanyszerelő, de akinek nincs még semmije, abból nem. (Elvileg ő is elvégezheti a hiányzó osztályokat, de annyira nem tömeges az igény, hogy induljon ilyen képzés.)

2022. okt. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi lenne? Semmi nem lesz. 1 évvel lesz öregebb másoknál. Új suliban senkinek nem is kell tudnia. Egy évvel később csinál mindent. Az sincs előrébb, aki évente más egyetemi szakra jelentkezik át, mert semmiben nem találja magát, hiába volt végig szinte négyes-ötös az iskolában.
2022. okt. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Volt egy nagyon jó barátom. Mindössze 9 éves volt mikor megismertem, én akkor voltam 13 éves, tehát kölykök voltunk. Már 9 évesen is érettebbnek tűnt, nem egy hülye gyereknek, jókat beszélgettünk mindig, egésznap írogattunk, sok terve volt, stb. Ez tényleg hihetetlen egy 9 éves gyerektől, de így volt. Ezek ellenére 13 évesen, hetedikben megbukott matekból, és pótvizsgán sem engedték át. Évet kellett ismételnie, és kiderült, hogy diszkalkuliàs. Most az ország egyik legjobb technikumàban tanul. Hamarosan végez, jó eredményei vannak/csak felvan mentve matekból/. Felsőfokú nyelvvizsgàja van angolból, és elég jó tanuló, a szakmát pedig amit tanul azt kívülről fújja. Az a terve, hogy külföldön fog egyetemre menni, évek óta ezt hangoztatja, szóval biztos sikerülni fog neki.

Ennyit egy bukàsról.

2022. okt. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!