Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Matematika tanári képzés -...

Matematika tanári képzés - mennyire nehéz több év kihagyás után?

Figyelt kérdés
Mennyire nehéz egy matematikatanár diploma megszerzése? Másik tanári végzettségem van már (nem dolgozok benne), illetve másik, egyetemi diplomám is. Egyre jobban vonz a matematika tanári képzés is, régen nagyon szerettem és értettem a matekot (bár voltak részek, amik nehezebben mentek), mindig négyes-ötös átlagom volt, ötösre is érettségiztem. Kb. 10 éve nem foglalkoztam vele komolyan. Szerintetek mennyire lenne nehéz “visszarázódni”? Milyen a képzés, mennyire nehéz?
2022. okt. 8. 15:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Meg lehet csinálni, én 10 évvel az orvosi befejezése után kezdtem el a matematikus BSc-t, és semmi gond nem volt (gimiben nem voltam matek tagozatos, fakultációnak pedig biológiát és fizikát vettem fel anno). Annyi, hogy mielőtt nekifutottam, hagytam magamnak pár hónapot átismételni a középiskolai anyagot.
2022. okt. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
21%
Data science (programozó statisztikus) mesterszakot kezdtem el 46 évesen, ami sokkal nehezebb, mint egy matek BSc, és nem mondom, hogy kisujjból kirázom, de nem is megoldhatatlan. Simán megcsinálod!
2022. okt. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

De mit szeretnél vele elérni? Én bölcsészként végeztem, de nagyon panaszkodtak a reálszakosok, hogy iszonyat nehéz. Nem igazán a középiskolás tananyagot veszik át, nem a tanítás a cél, hanem a felsőbb matematikával foglalkoznak, amely még a legelitebb gimiben sem kerül elő. Aztán nem lehet csodálkozni, hogy egy gyengébb általános iskolában képtelen a tanár elmagyarázni a diákoknak két egyjegyű szám összeadását.

Nem hinném, hogy a programozó statisztikus sokkal nehezebb lenne, persze biztos iskoláktól is függ.

2022. okt. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

3. A hozzászólásom lényege nem az volt, hogy melyik a nehezebb: az elit egyetem data science mesterszaka, vagy egy matektanár szak, hanem az, hogy idősebben is neki lehet esni a témának, sok kihagyás után.


Amúgy ha már kérdezed: a data science mesterszak ott kezdődik, ahol a matek alapszak befejeződik, azaz itt feltételeznek egy erős egyetemi matek alapszak tudást (legfőképpen analízist, kalkulust, lineáris algebrát). A csoporttársaim matematikusok, fizikus és biológus phd-k (!) stb. De hogy kinek mi a nehezebb, az szubjektív.

2022. okt. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és a biztató szavak!


Mi a célom vele? 😊😊😊


1. Elsősorban az ismereteim bővítése, folyamatos tanulás és fejlődés - jelenleg ez vonz a legjobban. Ha különösebb tervem nem lenne vele, akkor is fontolgatnám ezt a szakot.


2. Hamarosan szeretnék elmenni tanítani. Teljesen más területen építettem karriert, szép és jó volt, de új életszakaszba léptem és úgy éreztem hamarosan eljön a változtatás ideje. Mindig vonzott a tanítás (ezért is van már meglévő tanári diplomám), akkor már bővíteném a repertoáromat.

2022. okt. 9. 07:02
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát, én az első egy hónapról tudok nyilatkozni lévén, hogy elsőéves vagyok. Nekem így rögtön középiskola után (igaz, emeltszintű matekot nem tanultam gimiben) helyenként feladja a leckét. Vannak nehéz, meg nehezebb tárgyim. Egy matekos tárgyam van, ami eddig kifejezetten könnyű. De egyébként én eddig úgy látom, hogy teljesíthető (legalábbis a mostani tárgyaim), maximum picit több energiát kell beletenni.
2022. okt. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!