Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tudtok a Hunfalvy-ban...

Mit tudtok a Hunfalvy-ban történt hétfői késelésről?

Figyelt kérdés
Van esetleg itt olyan aki többet tud az esetről, mint amennyi a sajtóban megjelent? Miért késelt a késelő? Mi volt az oka? Mi és hogy történt? Milyen ember a késelő és a megszúrt diák?

2022. okt. 12. 17:50
 1/6 anonim ***** válasza:
70%

Az újságíróknak sem nyilatkoznak a diákok és a vwzetők, a testület.

Ott sokan mulasztást követhettek el, mert a támadó elmebeteg. Hiába jelezték a diákok, senki sem lépett.

Nyomozás alatt senki sem nyilatkozik. Helyesen.

2022. okt. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

#1

Tudom, én elsősorban benfetesektől (osztálytársak, iskolatársak, tanárok, szülők) kérdezem, akik esetleg többet tudnak.

2022. okt. 12. 18:13
 3/6 anonim ***** válasza:
68%
És honnan gondolod, hogy valaki majd tényleg onnan beír neked? Honnan fogod tudni, hogy valaki nem kamuból ír majd neked valamit? Értem, hogy az ilyen nem mindennapos a mi országunkban, de elég egyértelmű, már a közzétett videó alapján is (ahol a fejét veri teljes erőből a szekrénybe), hogy a támadó elmebeteg és az iskola mulasztott, ezen nincs mit nagyon kivesézni.
2022. okt. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Azt olvastam, hogy a gyereket (akinek egyébként a szindrómái önmagukban ártalmatlanok) zaklatták, gúnyolták, kiközösítették.


Tipikus kishazánkban, hogy szabadon megy a bullying, a tanárok szemet hunynak fölötte, közben meg emberi életek mennek tönkre. A késelést nem mentegetve, de én azért körülnéznék kicsit jobban a Hunfalvyban, hogy mi megy ott.

2022. okt. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
3. A videóból az derül ki, hogy a gyerekek gúnyolták, levideózták, körbeküldték. Tipikus bullying videó, erről is kellene beszélni! A tourette-szindróma csak furcsa, de önmagában nem veszélyes.
2022. okt. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
5-ös: Igen, a bullying volt, én is olvastam. Egy mentális beteg gyereket békén kellett volna hagyni, és valóban szörnyű dolog a zaklatás. Tudom milyen szörnyű, mert 12 évig minden osztályomban a periférián voltam, állandóan gúnyoltak, a táskámat dobálták, tankönyveimet tönkretették, volt, hogy lányként lefogtak és megrúgdaltak, szóval jah, eléggé képben vagyok bele, és a fél életem rámegy/ráment a feldolgozására. De attól, mert valakit zaklatnak, nincsenek késeléses támadások, a gyilkolási szándék nem megoldás, sem erre, sem másra. Nekem soha eszembe nem jutott volna kést vinni magammal és leszúrni valakit. Arról nem beszélve, hogy miért volt nála kés. Szúró-vágó eszközt nem lehet iskolába bevinni, ő vagy bevitte, készülve egy ilyen pillanatra, vagy ebből a célból lopott egy kést az ebédlőből. Ha neki akar valaki menni a másiknak, megteheti verekedéssel is. De azért a késelés egy jóval magasabb szint. Ráadásul, a hírek meg azt is lehozták, hogy hetek óra mondogatta a fiú, hogy valakit megöl, és kalapács és olló is volt nála az elkövetés napján. Szóval mindenképpen készült erre, és ez túlhalad a Tourette-szindrómán, meg azon is, hogy megfogja a kést és belevágja valakibe, kimondott előkészületet tett erre. Videózni nem lett volna szabad a gyereket, de a videónak köszönhetően legalább van bizonyíték arra, hogy nem teljesen normális. Az ügyészség is indítványozta, hogy az Igazságügyi Megfigyelő és Elmegyógyító Intézetben (IMEI) vizsgálják ki a fiút. A Tourette-szindróma egy dolog, semmi nem zárja ki, hogy nincs más mentális betegsége mellette, mert a Tourette-szindróma kényszercselekvései nem indokolják, hogy kés, kalapács, olló legyen nála, pont a támadás napján. Nyilván nem csak a fiú hibás. Hibásak az osztálytársai, hibás az iskola, és hibás a szülő is, mert csak tudja, hogy a gyerekét bántalmazzák mentális betegsége miatt, vagy ennek megfelelő iskolába kellett volna küldeni, vagy magántanulóként beiratni. Egy 11. osztályos gyerek már nem általános iskolás, hogy ne tudjon otthon tankönyvet olvasni. A magántanulói státusz nem zárja ki törvényileg az óralátogatás lehetőségét, nehezebb tárgyakra bejárhatott volna, és az nem mindegy, hogy csak pár órára találkozik velük, vagy egész nap ott van. Meg lehetett volna mindent oldani, ha a környezete segít neki.
2022. okt. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!