Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Középsulit szeretnék váltani...

Középsulit szeretnék váltani lehetséges bárhogyan is?

Figyelt kérdés
Szóval röviden én a Ceglédi közgázba jelentkeztem amibe sajnos nem vettek fel így a Bem-be kerültem Cnc forgácsolónak, és nagyon nem szeretem még csak év eleje van de utálom a gyakorlatot, és semmi gőzöm sincs hozzá, viszont a jegyeim nem rosszak, a legrosszabb jegyem is 4-es lehetséges valahogyan átjelentkezni a közgázba hogyha jók ez évi jegyeim?
2022. okt. 15. 12:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Fél év után nem tartom valószínűnek. Meg lehet kérdezni az iskolát, hogy esetleg van-e üresedés, de ha nincs hely, nem tudnak átvenni.

Elvi lehetőség egyébként van az átiratkozásra. Azonban ha jövőre próbálnád meg, és ott is szakmára jelentkeznél, akkor csak különbözeti vizsgával vehetnének át, vagy újra kellene járnod a 9. osztályt.

2022. okt. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
*A fél évet úgy értettem, hogy még fél év sem telt el.
2022. okt. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
17 évesen újra 9.-esnek lenni, az azért...
2022. okt. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Milyen fél év? Másfél hónap! Első körben a szüleid egyetértését kell beszerezned, második körben ők a közgáztól (vagy más iskolától) kérdezzék meg, hogy át tudnának-e venni.
2022. okt. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A közgáz suli igazgatójának címezve a szüleid kérjék az átvételedet. Ő dönthet úgy, hogy átvesz, vagy feltételek teljesítésével vesz át, de el is utasíthat.
2022. okt. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hol olvassátok a 17 évet? :D Amúgy elég bő margint szabtál meg magadnak amiket középsuliba jelentkeztél: Közgáz, vagy CNC forgácsoló. Kb Makó Jeruzsálemhez közelebb áll mint ez a két szakma
2022. okt. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Most 16 éves és írta valaki, hogy esetleg újra kellene járnia a 9. osztályt, tehát akkor már 17 éves lesz.
2022. okt. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kövezzetek meg de én azt sem látom sehol hogy 16 éves lenne :( Elvileg 14-15 évesen vagy 9.-es. Egyébként sokan megbuknak 9.ben vagy később, van aki nem is egyszer és annak is újra kell járnia
2022. okt. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kérdező, tényleg csak 14-15 éves vagy?
2022. okt. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A Bem nem ad érettségit, mert egy szakgimnázium és szakiskola. A közgáz meg Technikum és ad érettségit. Finoman szólva a közgázos suliba egy picivel okosabbak kerülnek be, mint a a CNC-s suliba.


Ha kevés a gyerek akkor átvesznek, de ha van elég diák a közgázos suliban akkor nem fognak átvenni. Halál biztosat csak az igazgató tud mondani.

2022. okt. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!