Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Elvárható kitűnő gimnáziumban?

Elvárható kitűnő gimnáziumban?

Figyelt kérdés
A szüleim rettentő maximalisták. 5-ös vagyok magyarból, töriből, angolból, matekból. Engem a matek és a gazdaságismeretek érdekel, ezen az úton szeretnék továbbtanulni, a többi tantárgy nem érdekel/nem fontos. Viszont, a szüleim elvárják tőlem, hogy MINDENIK tantárgyból (még ének,rajzból is) ötös legyek. Szerintem ez irreális, még általánosban talán kérhető, de egy gimnazista 10.-estől baromság. Lehet ebben szerepe van annak, hogy általánosban kitűnő voltam, ezért meg vannak szokva a jó jegyekkel. Mit tehetek? Esetleg kezdjek el direkt rossz jegyeket kapni? Akkor saját magammal szúrok ki.

2022. okt. 16. 12:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Sajnálom, hogy ilyenek a szüleid. Azt gondolom, gimnáziumban is *teljesíthető* a kitűnő bizonyítvány, csak nincs semmi értelme. Ennyi idős korban a legtöbb ember tudja, hogy nagyjából milyen irányba szeretne elindulni, vagyis mely tárgyak lesznek fontosak. Nyilván a többit sem jó teljesen ellinkeskedni, de miért lenne muszáj valakinek csillagos ötösnek lenni pl. történelemből, ha villamosmérnöknek készül? A probléma az, hogy nem mész sokra azzal, ha szerintem igazad van, mert a szüleid úgy gondolkodnak, ahogy. Azt javaslom, készülj célirányosan azokra a tárgyakra, amik számítanak, a többivel pedig annyit foglalkozz, amennyi energiád marad. Ha a szüleid erre morgolódnak, azt próbáld lehetőség szerint elengedni a füled mellett.
2022. okt. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tőlem is elvárták ugyanezt, én meg eleget is tettem neki... teljesen felesleges volt, mint ahogy a rossz jegyeken (olyan tárgyakból, amik sosem érdekeltek) való veszekedés is. Engedd el, nem kell mindenből ötös, a négyes is tökéletes.
2022. okt. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
67%

Egy ilyen okos gyereknek nincsenek tökei hogy megmondja a szüleinek a frankót, hogy leszarom a rajz jegyemet, nem érdekel? Meg hogy jön az a hülye ötlet, hogy direkt rossz jegyeket hozzál? Eleve mondjuk négyest akarsz de kettes lesz belőle, akkor mit csinálsz?xDD


Ha csaj vagy, akkor persze érthető, hogy nem vagy tökös, de akkor lehetnél háromszöges is. ;)))))

2022. okt. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Engedd el. A mindenkori érettségi tárgyakra koncentrálj, meg arra, ami érdekel. Pihenni is kell, mert később erre kevesebb időd lesz. Egyszer vagy csak gyerek. Ezt a szüleidnek mondd meg. Már általános iskolában is hülyeség volt görcsölni erre.
2022. okt. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
1. Sajnos, sokszor még 25 évesen se tudja az ember. Jelen. ☹️
2023. aug. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!