Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A házirendemben van jogom a...

A házirendemben van jogom a felelés nélküli órára?

Figyelt kérdés
Sziasztok, úgy döntöttem ma hogy átnézem az iskolám házirendjét és egy meglepő dolgot találtam. Azt írták hogy mindegyik tantárgyból egy évben kétszer ha az óra előtt szólok a tanárnak hogy "felelés néklküli órát" kérek akkor nem választhatnak az óra közben kivéve ha bejelentett a felmérő vagy felelés? Valakinek van tapasztalata ebben? A házirend tavaji és csak az van fent, csinálhatnak olyat hogy nem tartják be mert elavult?

2022. okt. 17. 21:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj ezekkel a házirendre hivatkozásokkal, hogy ő meg szintén a házirendre hivatkozva úgy szopathat szét egész évben, ahogy csak akar.


Ha benne van a házirendben, akkor minden további nélkül élhetsz vele, de számítani kell arra, hogy esetleg rád száll a tanár emiatt.

2022. okt. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyet jegyezz meg, mindig a Tanárnak van igaza. Ha te ezt felhozod neki, olyan frappáns választ fog neked adni hogy leszpod magad. Nem hiszem hogy te lennél az első aki bepróbálkozna ezzel
2022. okt. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk játszotta azt a tanár, hogy nem dolgozat volt, meg nem felelés ha nagyon a házirendre akartunk hivatkozni, hanem cetli. 5 kérdés, kb 10perc. Kaptunk rá jegyet (1-5ig, többnyire 1est) és kész. Cetlit nem kell bejelenteni előre, nincs rá limit stb stb. Szerintem ezt engedd el.
2022. okt. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
55%
tavaji :D nálam nem járnál jól ha bepróbálkoznál xd
2022. okt. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%

A mi sulinkban tudott erről a házirendről mindenki és kérhettük is bármikor (kiéve előre bejelentett dolgozat előtt) egy évben kétszer bármelyik óráról. Annyi volt a szabály, hogy egyből szólni kellett köszönés után/ az óra megkezdése előtt.

A töri, biosz és kémia tanárjaink MINDEN órán feleltettek (írásban és szóban is), de megengedték, hogy kérjük a felmentést.

Mivel erről mindenki tudott, a tanárok vezették a naplóba (nekünk még anno az volt, nem kréta), nem volt semmi nagy ügy ebből, nem szállt rád emiatt a tanár vagy ilyesmi. Egyszerűen volt, hogy 2-3 dolgozat is volt egy nap és ha nem tudtál készülni még a random feleltetésre, akkor óra kezdetekor vagy előtte szóltál és ennyi. Meg se kellett indokolni, csak elmondani, hogy felmentést szeretnél kérni erre az órára.

2022. okt. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5ös vagyok: egyébként gimnáziumba jártam, elég nagy volt a hajtás, de a tanárok többsége rendes volt - lehet emiatt működött ez.
2022. okt. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálunk volt ilyen. Vétó volt a neve.
2022. okt. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálunk kimentésnek hívták.
2022. okt. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
62%
Velem egyszer történt hasonló, általános iskolában. Szóltam a tanárnak, hogy arra az órára nem tudtam készülni, ezért lehetőleg ne engem feleltessen. Húzta egy kicsit a száját, illetve megjegyezte, hogy ez milyen igazságtalan a többiekkel szemben, de végül nem feleltetett, és nem is fordult ilyen többször elő. Nem hivatkoztam semmire (szerintem benne sem volt a házirendben), emberileg sikerült megoldanunk. Egyébként jó tanuló voltam, csak úgy jöttek össze a dolgok, hogy akkor nem tudtam készülni.
2022. okt. 18. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!