Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen, gazdasági szakon...

Egyetemen, gazdasági szakon miért R programnyelvet tanulunk, ha a python sokkal elterjedtebb és általában mindenhol azt használják?

Figyelt kérdés

2022. okt. 18. 01:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert az egyetemeken 99%-ban R-t tanítanak szerte mindenhol a világban, ezen írják a tudományos publikációk nagy részét, és a legjobb statisztika, machine learning stb. tankönyvek is mind R-ben vannak. Az R a statisztika nemzetközi nyelve. Én sem örülök neki, de az akadémiai világ nehezen mozdul, fogadd el, hogy ez így van szó szerint mindenhol.
2022. okt. 18. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekünk annak idején azt mondták, hogy azért, mert az R ingyenes, és így nem kerül hátrányba senki, mert otthon is tud gyakorolni, nem kell drágán megvenni valami komolyabb szoftvert. Én mondjuk ezt egy kicsit belemagyarázásnak éreztem, de legalább próbáltak valami indokot adni.
2022. okt. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Persze ez mellébeszélés, a Python ökoszisztéma is 100% free.


Csak az oktatók nagy nehezen átálltak SPSS-ről R-re, és könnyebb nekik ebben tanítani, mint megtanulni a Pythont is. :)

2022. okt. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Meg azt sem értem, hogy miért tökölünk R-el, amikor Excelben 2 kattintás kirajzolni a regressziós egyenest
2022. nov. 3. 02:01
 5/5 anonim ***** válasza:
Mert az excel tudása itt meg is áll. :D Használhatatlan gagyi. Soha nem nyitom meg az excelt, max. csak ellenőrizni, hogy a függvényem jó formátumban ment-e. :)
2022. nov. 3. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!