Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan működik a fakultació?

Hogyan működik a fakultació?

Figyelt kérdés

Kerlek mindent irjatok le, milyen 11esnek lenni, mibol faktoltok es hany oratok van.



Köszönöm szépen:))



2022. okt. 19. 12:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Választasz 2 vagy 3 fakultációt. Nem kötelező abból emeltezni, amiből fakultálsz, tehát választhatsz mondjuk infót harmadiknak és később nem kell infóból emeltezned érettségin.


A fakultáció azt hiszem plusz 1 vagy 2 órát jelent fakultációs tárgyanként. Van, amiből csak pluszban van az óra, másik tanárral, és az kábé emelt szintű érettségi előkészítőként működik, de tovább jársz a rendes órákra is a többiekkel. De például matekból nálunk külön csoport volt teljesen, külön tanárral, amelyen sokkal gyorsabban haladtunk,mint az alap csoport.

2022. okt. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Lesz az órarendben pár faktos órahely, azt osztják el neked. A nem faktos csoport kicsit olyan elfekvő jellegű, kevesebb a motivált diák. Nehézség attól is függ, hogy milyen tanáraid vannak. Általában azért vannak faktok, amiket tényleg csak akkor vesznek fel az emberek, ha muszáj abból a tárgyból emeltezniük.
2022. okt. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én biosz-magyar faktos voltam, de a bioszt 11. év végén leadtam. Nekünk mindkettőből heti plusz 3-3 óra volt. Az óra amúgy ugyanolyan volt, mint a rendes órák, dolgozatokat írtunk, feleltünk, volt házi, prezentációt is kellett tartani.
2022. okt. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én angol-töri faktos voltam. A heti három angolra jött +2, amin csak érettségi feladatokat oldottunk meg. De az egész csoport faktos volt, szóval a sima anyaggal is haladhattunk volna, egyszerűen a dupla óra miatt célszerűbb volt ott az érettségire gyakorolni.

A töri fakt szintén +2 órát jelentett. Itt másik osztály faktosaival voltunk összevonva. 11.-ben fakton elkezdtük előről az anyagot az emelt töris szempontok alapján (tehát nem lett leadva megint pl. az ókori Róma, csak megbeszéltük, mit kérhetnek pluszban az emelten), feladatokat oldottunk meg, feleltünk. De a többi normál töri óra ettől függetlenül folyt tovább a 11-12.-es anyaggal, pedig ugyanaz volt a tanárunk.

Amiről még van tapasztalatom az az, hogy milyen nem matek faktosnak lenni. Matekos osztályba jártam 9.-től, ezért alapból két matek csoport volt, és heti 5 óránk volt. 11.-től nem lettem faktos, viszont az osztály kb. fele igen, tehát lényegében csak átrendeződtek a csoportok. A faktosoknak maradt a heti 5, nekünk meg lett heti 3 óra. Igazából teljesen kényelmes tempóban haladtunk, mindent be is fejeztünk az érettségire. Én személy szerint örültem a kevesebb (másnak normál mennyiségű) matek órának, és több időm maradt a saját faktjaimra. Szóval azért szerintem az is fontos, hogy ne vállalja túl magát az ember, és ne kezdjen el "csak úgy" jelleggel faktra járni, ha nem akar emeltezni az adott tárgyból. Volt osztálytársam, aki úgy járt matek faktra, hogy csak középszintűt akart írni. Végül sokkal rosszabb eredményt ért el, mint én, aki nem voltam faktos, úgyhogy máig nem értem, miért szenvedett deriválással meg integrálással, ha a valószínűségszámítás meg a geometria nem ment neki rendesen.

2022. okt. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
És akkor így nektek kb hány órátok volt egy nap? :)
2022. okt. 22. 08:30
 6/8 anonim ***** válasza:

(négyes vagyok)

Amikor voltak faktok, akkor 7. Amikor pl. matek fakt volt a többieknek, akkor 5. A többi napon általában 7.

12.-ben aztán leadtam az angol faktot, mert előrehozott érettségit csináltam 11.-ben, úgyhogy akkor még egy napon volt csak 5 órám.

2022. okt. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tök fura, az én gimimben anno a fakultáció csak annyit jelentett, hogy amikor az osztálynak töri órája volt, az emelt törisek másik tanárhoz jártak és sokkal erősebben meg jobban tanulták a törit, ennyi. Nem volt plusz óraszám. (Nyilván, aki mondjuk kémia faktra járt, de a kémia befejeződött 10. osztályban, annak mindenképpen ez ténylegesen plusz órát jelentett.) Ezek szerint nálunk ezt elcsalták? Mindegy már végülis :D
2022. okt. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Ha jól emlékszem, napi 6-7 órám volt, amikor mindkét fakultációm megvolt.
2022. okt. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!