Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha idő előtt befejezem az...

Ha idő előtt befejezem az érettségi írását, elmehetek?

Figyelt kérdés
Holnap érettségizem angolból, és nem tudom, hogy működik ez az egész. Szekciónként kell haladni (olvasás, nyelvhelyesség, hallgatós feladat majd íráskészség), és csak akkor lehet továbbhaladni, ha lejárt az egyes részekre szánt idő, vagy ha előbb befejezek egy részt, mehetek tovább? A listening nyilván mindenkinek egyszerre van, de a többit is egyidőben kell csinálni?

2022. okt. 19. 22:37
 1/7 anonim ***** válasza:
26%
Ja, el.
2022. okt. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
Csak a legvégén mehetsz el hamarabb, nem adják oda a következő feladatlapot előbb. Mivel a listening a 3., nemigen értem, hogy ezt hogy képzelted.
2022. okt. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Adott vizsgarészt fix időpontban lehet elkezdeni. Minden vizsgarészre meg van a rászánt idő, meg van melyiket hánykor lehet elkezdeni és egyszerre kell csinálni. Ha az utolsó vizsgarésznél előbb kész vagy, vagyis az íráskészségnél, akkor elhagyhatod a termet.


A szövegértésre 60 perc van, majd nyelvhelyességre 30 perc, majd ezután 15 perc szünet, aztán 30 perc a listening, majd azt hiszem 60 perc az íráskészség.

2022. okt. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy mondják, csak az utolsó rész után mehetsz el hamarabb. Én angol érettségin nagyon hamar befejeztem és leadtam minden részt, de mivel nem azonnal, hanem mindenkivel egyszerre kapod meg a következő feladatlapot, csak ott malmoztam egy csomót.
2022. okt. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Hogy sikerült, kérdező? Én is tegnap írtam, csak azért kérdezem :)
2022. okt. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
68%

Én is most írtam az angolt,hátha valakinek még hasznos lesz a jövőben a válaszom: a 2 levél az utolsó rész, erre 60 perced van, ha hamarabb végzel vele, akkor elmehetsz. De előttem már leírták, hogy minden vizsgarészt a többiekkel együtt kezdesz, így olyan nincs, hogy az egész érettségivel végzel egy óra alatt, aztán viszlát. :)


Amúgy elég rossz volt, hogy 10-15 perc alatt végeztem minden résszel, aztán hiába néztem át háromszor, unatkoztam, míg vártam, hogy végre leteljen az idő. :D Nyilván fontos a listening miatt, hogy ne lehessen egyben megírni az egészet, de szerintem tök jó lenne, ha az lenne az első vizsgarész, aztán a maradék hármat a saját tempódban megírnád, és mehetnél, amikor végzel.

2022. okt. 24. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
#6 emelt szinten 90 perc van a writing részre 😉
2022. okt. 24. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!