Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Össze tudná valaki foglalni...

Össze tudná valaki foglalni (max 15 mondatban) mi miatt van a pedagógus tüntetés?

Figyelt kérdés

Csak most költöztem Magyarországra, és nem néztem a híreket, szóval nem tudom mi miatt van ez. El tudná valaki magyarázni röviden. Akár linkelni is lehet, de rövid cikkeket, nem akarok ódákat hallani róla, csak összegzés képpen.


Köszönöm előre is.



2022. okt. 20. 10:09
 1/9 anonim válasza:
88%
Röviden: rohadtul nincsenek megbecsülve az állam részéről
2022. okt. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Nevetségesen alacsony fizetés (egy árufeltöltő lényegesen többet keres), értelmetlen adminisztratív terhek, túlszabályozott folyamatok (mindenhez ezer papírt kell kitölteni, ezert embernek kell aláírnia), kevés döntési lehetőség (például tankönyv, vagy konkrét tananyag tekintetében).
2022. okt. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%

Bárhogy is van, ezekből a médiákból ne tájékozódj, mert teljesen biztos, hogy nem a valóságot fogod innen megismerni: [link] (amik ezek közül a legismertebb internetes portálok az az Origo, 888, Magyar Nemzet, TV2, hirado .hu)

A tanárok 3 dolog miatt tüntetnek (tudom, mert ott voltam velük): a megbecsülésért, a fizetésért és az oktatás színvonalának növeléséért. Bárki bármi mást állít, az hazugság.

A tanárok száma folyamatosan csökken, és egyre kevesebb az utánpótlás, mert értelmes ember nem akar tanári pályára menni. Nyugdíjas tanárokat próbálnak visszahívni, hogy meglegyen a létszám. Rosszak a munkakörülmények. Amióta központosítva lettek az iskolák, azóta még inkább nincs pénz semmire, mint amíg a helyi önkormányzatok fenntartásában voltak.

És ugyebár a nevetséges fizetés, ami lényegesen kevesebb annál, amit valójában megérdemelnének. A felháborodást csak szítja az, hogy a kormány egyértelműen nem foglalkozik ezzel a problémával, csak kifogásokat keres (mint mindig).

2022. okt. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%

Utánpótlás elintézése - minőségi oktatással, megecsülés növelésével, és nem utolsó sorban mesterdiplomához méltó fizetéssel.

A fizetéssel kapcsolatban annyi a követelésük, hogy ne a 2014-es, hanem a mindenkori minimálbérhez igazítsák a bérüket, ezzel garantálva, hogy versenyképes marad a fizetésük és nem maradnak le a bérezéssel, ha az épp aktuális hatalom "megfeledkezik az emelésről".


Szakmaibb, önállóbb oktatási rendszer ami a szakmai döntéseket szakértők és nem politikusok kezébe helyezik.


Olyan oktatási rendszer támogatása ami nem a 60 évvel ezelőtti, hanem a mai normáknak felel meg.

2022. okt. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

- éhbérek amikből nem- vagy nagyon nehéz megélni

-oktatás reformja( tantervek modernizálása, módszerek modernizálása, oktatás decentralizálása, körülmények javítása)

- felesleges adminisztrációk eltörlése

-továbbképzési lehetőségek


Kb az egész oktatási rendszerünk már évtizedek óta csak zuhan, elértük azt a mélypontot mikor nem beszélhetünk minőségről

2022. okt. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
26%

Remélem, hogy nem kapnak béremelést, vagy ha igen, az inflációval az csak kevsebbet fog érni, mint ért 2020 ban!


(Nem vagyok proli :) )

2022. okt. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
93%

6os, ezt mindnehova odaírod pont úgy, ahogy a mentegetőzést, hgoy nem vag yproli. Eddig legalább 3x kérdeztem rá, hogy miért akarod azt amit, hiszen indoklást nem írtál, de soha nem válaszoltál.

De, igen, proli vagy.

2022. okt. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
5%
Unalomból. Úgy tüntetnek, mint ahogy tanítanak. Szarul.
2022. okt. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Pár mondatban finoman:

-Gyári munkás bér

-sok munka

-meg persze rosszabik iskolákban sok bunkó nebuló

-Meg persze szóva mered tenni,ami rosszul érint téged (pl:csak 200 ezret keressel diplomásként,miközben egy kőműves havi nettóban 400 ezret keress?),akkor még van pofájuk mondani hogy "ha nem tetszik,akkó ne csináljad" vagy "soros irányít tégedet is"..

2022. okt. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!