Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehetseges ket erettsegit...

Lehetseges ket erettsegit szerezni?

Figyelt kérdés
Par eve erettsegiztem egy putri szar gimnaziumban egy videki kisvarosban. Azota elvegeztem egy alapkepzest egyetemen, viszont ma feljott mint tema a baratnommel, hogy be kellene iratkoznunk a Hunfalvyba (a kettannyelvu oktatas es kozgaz miatt). Igy egyetem utan es mar tobb eves erettsegivel be lehet iratkozni meg egyszer gimnaziumba?
2022. okt. 27. 21:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem. 25 éves korig lehet jelentkezni középiskolába, nappalira.
2022. okt. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szereztél már érettségit, tehát gondolom van érettségi bizonyítványod. Abból érettségizel pluszban, amiből akarsz, pénzért természetesen. Gimibe nrm iratkozhatsz be, az, hogy hogy készülsz fel a te dolgod.
2022. okt. 28. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Újraérettségizni lehet. Középszintű érettségiknél ez az összeg az adott évre érvényes kötelező legkisebb minimálbér 15%-ának felel meg, ezer forintra kerekítve, ami 2020-ban 24 ezer forint. Az emelt szintű érettségi vizsgákért valamivel többet, a minimálbér 25%-ának megfelelő, ezer forintra kerekített összeget kell fizetnie, ami 2020-ban 40 ezer forint. Fontos azonban, hogy a vizsgadíjak mindkét szinten vizsgatárgyanként értendők.

Azt nem tudom, hogy ez arra a tárgyra is vonatkozik-e, amiből esetleg korábban nem tettél érettségi vizsgát.

Viszont újra gimnáziumba beiratkozni nem lehet. Egyébként, a Hunfalvyban történt a késeléses eset, ahol ilyen szinten nem figyelnek oda a diákokra (annak is már hetekkl korábban voltak előjelei, voltak panaszok), azért az nem tudom mekkora jó és színvonalas iskola nem lehet.

Jelenleg amúgy nem az a lényeg, hogy honnan van az érettségid, hanem hogy mennyi a felvételi pontod. ELőször szakot nézz, és azt, hogy bejutnál-e rá. Kéttannyelvű oktatás meg inkább gyerekkorban ér valamit, később már nem sokat. Nyelvet tökéletesen lehet tanulni egyénileg, tanárral is, nem kell a gimibe visszamenni miatta. Közgázra is biztos van valami OKJ-szerűség vagy egyetemi képzés, de mondom, az a kérdés, hogy mit akarsz csinálni.

2022. okt. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!