Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Meg lehet élni egyetemi...

Meg lehet élni egyetemi tanulás mellett? Dolgoznom muszáj de egyetmere szeretnék menni,össze lehet ezt egyeztetni? Sajnos levelező képzésben nem találtam azt a képzés(ek)t amit szeretnék,így csak nappali képzés marad.

Figyelt kérdés
Fontos lenne tudnom.
2022. okt. 30. 22:24
 1/5 anonim ***** válasza:
94%

Attól függ, hogy te alakitod az orarended vagy fixen van.


Ha te alakitod, akkor az jobb munka szempontjabol.


Viszont nehéz a munkát és a tanulást úgy osszeegyeztetni, hogy mindkét helyen helyt allj. Nem lehetetlen, de sok logisztikat igenyel.

2022. okt. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
92%

Sok mindentől függ. Orarend, mennyi penz szükséges a megélhetésedhez, mennyire bírod a stresszt, mennyire jó a szervező keszseged.


Szerintem támogatásra mindenképp szükség van, egy 4-6 órás munka nem biztos, hogy eleget fizet. 8 orast meg nem biztos, hogy be tudsz vállalni.


Először az orarendet kellene jól össze szervezni, ha tudod, aztán megnézni a lehetőségeket /fizut.


Én gyakornok voltam végig, nem fizetett sokat, de nem is voltam tulterhelve, meg szakmai tapasztalat is jött. Viszont egy bolti munka többet fizet, illetve ahol én voltam köztes munka kent ott figyelembe vette az üzletvezető az orarendem stb :) szóval jól kijöttem belőle, de ez egy plusz ráadás félév volt, amikor azt a két tárgyat hagytam, amit a többi tárgy és plusz munka mellett nem tudtam jól elvégezni. Szóval nem volt sok a tanulni való ahhoz képest. Én spec nem jártam bulikba, nem éltem nagy társasági életet, kb 4-5 buliban voltam egész egyetem alatt, de többet nem is bírtam volna. Munka, tanulás, plusz haza jártam hétvégente. Ki volt maxolva az idom . Hozza teszem , a gyakornoki helyem is pozitív volt, zarovizsga előtt már nem is sulykoltak, segítettek kontaktokat szerezni, hagytak, hogy tanuljak munkaidőben , ha nem volt sürgős feladat :) Szóval nekem mazlim volt, de ez nem gyakori, kivanom neked is hasonló sikerüljön :)

2022. okt. 31. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
93%
Ha csak a nappali az opció, akkor lehet, hogy csak úgy fog menni, hogy kihagysz pár évet és gyűjtesz rá előre annyi pénzt, hogy legalább egy évig el tudd tartani magad. Aztán ha szükséges, passziváltatsz, megint gyűjtesz és megint folytatod. Alapszakon az első 1-2 év szerintem elég vészes, nehéz közben dolgozni... Utána már megoldja az ember.
2022. okt. 31. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
81%
Ne dolgozz mellette, ha komolyabb a szak.
2022. okt. 31. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
81%
Még alapvetően nem ajánlom, akkor inkább hagyj ki egy évet ,s gyűjtsd össze.
2022. okt. 31. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!